×

Jak zrobić stroik wielkanocny? Kilka pomysłów, porad i inspiracji

Jak zrobić stroik wielkanocny? Część z Was zadaje sobie to pytanie poszukując inspiracji. Do świąt zostało już naprawdę niewiele czasu. Tym bardziej nie ma go wiele na stworzenie ciekawie prezentujących się ozdób wielkanocnych. Jest jednak kilka sposobów na to, by stworzyć stroiki na Wielkanoc szybko, przy małym nakładzie energii i materiałów. Oczywiście efekt końcowy nie może być bez znaczenia… Ozdoby tego typu muszą być i będą piękne!

Jak zrobić stroik wielkanocny? Kilka pomysłów i porad

Pomysły na stroiki wielkanocne

Zanim zaczniecie szykować się do wykonania stroika wielkanocnego, musicie dobrze zastanowić się, jaka jego forma jest dla Was najbardziej odpowiadająca. Czy wolicie ozdoby w klasycznym stylu, a może te zdecydowanie bardziej minimalistyczne, nowoczesne? Odpowiedź na to pytanie jest kluczowa przy dobieraniu elementów, z których ostatecznie wykonacie stroik na Wielkanoc.

Wiszący stroik wielkanocny na drzwi

Jeśli zdecydowanie bliżej wam do skandynawskiego wyczucia stylu, kochacie prostotę i w zupełności zadowala was niewielka liczba ozdobników w mieszkaniu – także przy okazji świat – doskonałym rozwiązaniem będą dla was stroiki wielkanocne w minimalistycznym wydaniu. Możecie pomyśleć np. nad ozdobą do powieszenia na drzwiach albo postawienia na stole.

ZOBACZ TEŻ: Jak zrobić palmę wielkanocną? Kilka sprawdzonych porad

Nie musi być skomplikowany. Może przyjąć formę prostej wiązanki w postaci wianka z gałązek bazi i bukszpanu. Do jego wykonania – poza roślinami – będzie potrzebny wam jedynie cienki sznurek albo nić, które pozwolą na połączenie poszczególnych elementów stroika. Jednym z bardziej charakterystycznych ozdobnych elementów, kojarzących się z Wielkanocą, są żółte kwiaty krzewów forsycji. Gałązki mogą posłużyć także do dopełnienia stroika. Podobnie jak te należące do wierzby mandżurskiej.

Jak zrobić stroik wielkanocny? inspiracje

Dla osób, które są zwolenniczkami większej ilości dodatków, nic nie stoi na przeszkodzie, by stroik uzupełniały typowo świąteczne motywy. Mogą to być np. pisanki – zarówno te w tradycyjnym wydaniu, jak i bardziej nowoczesne, z minimalistycznymi wzorami – albo tak charakterystyczne żółte kurczaczki, ewentualnie białe baranki i zajączki. Ważne, by dodatki tego typu pasowały do całości zamysły, były utrzymane w spójnym stylu i pasowały do wystroju wnętrza pomieszczenia.

Dodajmy, że wiszący stroik może iść w parze z bliźniaczą ozdobą do postawienia na stół. Wielkanocne dodatki w tym minimalistycznym, prostym wydaniu na pewno nie przytłoczą mieszkania, a dodadzą mu świątecznego uroku i klimatu.

Stroiki wielkanocne na stół

Wisząca na drzwiach ozdoba tego typu nie musi być jedynym świątecznym akcentem w waszym domu. Jej uzupełnieniem – albo alternatywą dla niej – mogą być stroiki wielkanocne na stół. Idealnym rozwiązaniem byłoby utrzymanie wszystkich świątecznych dodatków konsekwentnie w jednym stylu. Rozwiązaniem może być zaplanowanie jeszcze na etapie kompletowania materiałów możliwości stworzenia dodatkowych dekoracji.

Jak zrobić stroik wielkanocny z pisankami

ZOBACZ TEŻ: 10 niezwykłych ozdób wielkanocnych, które możesz zrobić w domu. Wprowadzą Cię w wiosenny klimat

Stroik świąteczny na stół może przyjąć albo formę podobną do wianka na drzwi, albo bardziej „pionową”. W pierwszym przypadku pozwoli na umieszczenie w nim efektownej świeczki. W drugim, tworzonym na bazie pianki florystycznej, jego elementami mogą stać się świeże kwiaty, jak białe margaretki czy tulipany. Oczywiście w obu przypadkach uzupełnieniem mogą być świąteczne detale, jak baranki, zajączki, kurczątka i pisanki w różnych wydaniach. Alternatywą dla nich mogą być motywy bardziej bezpośrednio związane z tematyką świąt…

Pozostaje tylko brać się do przygotowania wymarzonego stroika na Wielkanoc. Na którą opcję się zdecydujecie?

Może Cię zainteresować

zamknij