×
Wirtualna Polska

Jak zrobić świeczkę w słoiku – instrukcja krok po kroku

Świeczki dodają przytulnej atmosfery, która w kilka chwil zamieni Twój dom w cudowną strefę relaksu. Nie ma co się oszukiwać – świeczki są idealne do stworzenia klimatu, jednak często ich cena jest wygórowana, a zapach nie zawsze odpowiada naszym preferencjom. Jeśli nie udało Ci się znaleźć idealnych świeczek, zaraz dowiesz się jak zrobić świeczkę w słoiku! Oto prosta instrukcja!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Co potrzebujesz do zrobienia świeczki w słoiku?

Do wykonania świeczki w słoiku potrzebujesz:

– dwóch szklanych słoików,
– knota,
– parafiny w kostce,
– gałązki suszonych kwiatów,
– rondla,
– metalowej puszki,
– rękawicy kuchennej,
– patyczka po lodach.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

UWAGA: Upewnij się, że używasz knota o odpowiedniej długości do danego słoika. Jeśli knot nie będzie wystarczająco długi, świeca będzie paliła się nieprawidłowo.

Jak zrobić świeczkę w słoiku – Krok 1

Na samym początku dobrze wyczyść naczynie, w którym stworzysz świeczkę. W naszym przypadku są to słoiki. Do środka włóż suszone kwiaty oraz liście lawendy. Zrób to w taki sposób aby rośliny opierały się o ściany słoika.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jak zrobić świeczkę w słoiku – Krok 2

Teraz zawiąż knot na patyczku po lodzie. Oprzyj patyczek o słoik, tak aby drugi koniec knota stykał się z dnem naczynia.

Jak zrobić świeczkę w słoiku – Krok 3

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kluczowym krokiem jest roztopienie parafiny.

Jeśli nie udało Ci się jej kupić możesz roztopić świeczki które masz w domu – ważne jednak by były tego samego koloru. Wyczyść dokładnie świeczki, usuń zabrudzenia oraz knoty.

Weź puszkę i umieść w niej parafinę/wosk.

Jak zrobić świeczkę w słoiku – Krok 4

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Umieść puszkę z parafiną (lub woskiem) w rondelku z gotującą się wodą. Pilnuj aby parafina (lub wosk) się roztopiła.

Jak zrobić świeczkę w słoiku – Krok 5

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Użyj rękawicy kuchennej i chwyć za puszkę z roztopioną parafiną(lub woskiem). Powoli wlewaj ją do słoika, w którym wcześniej umieściłaś ozdoby w postaci kwiatów.

Jak zrobić świeczkę w słoiku – Krok 6

Zalej parafinę (lub wosk) aż do samego gwintu naczynia. W zależności od wielkości słoika, powtórz czynność związaną z roztapianiem i dolewaniem parafiny (lub wosku). Kontynuuj aż naczynie będzie pełne. Nie usuwaj patyczka. Pozostaw całość do zastygnięcia.

Jak zrobić świeczkę w słoiku – Krok 7

Kiedy parafina (lub wosk) całkowicie wystygnie, usuń patyczek i utnij knot na wysokości 1/4 tak aby nie wystawał poza słoik.

Jak zrobić świeczkę w słoiku – Krok 8

Udekoruj słoik wstążeczką lub sznurkiem i gotowe! Domowe świeczki świetnie sprawdzą się na prezent dla bliskiej Ci osoby lub do stworzenia przyjemnej atmosfery we własnym domu. Tylko pomyśl, ile pieniędzy zaoszczędzisz tworząc własne świeczki, a także jaka to frajda stworzyć coś samodzielnie!

A na koniec mam dla Ciebie kilka inspiracji!

Zobacz także:

1) Sama wykonasz efektowne dekoracje ze szklanych butelek. Nie znajdziesz takich w sklepach

2) 10 pomysłowych sposobów na użycie starej koszulki. Zdziwisz się co możesz z niej zrobić!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować