×

Dzieci uwielbiają bawić się śniegiem. Jeśli pogoda na to nie pozwala, zrób im sztuczny!

W zimie nie ma nic lepszego niż bitwa na śnieżki oraz lepienie bałwana. Niestety, obecnie możemy zaobserwować ocieplenie się klimatu, dlatego też bieżące opady śniegu (jeśli w ogóle się pojawią) szybko znikają i nie utrzymują się zbyt długo. Jeśli Twoje dziecko już teraz nie może doczekać się zabawy ze śniegiem, istnieje świetne rozwiązanie, które umożliwi Ci stworzenie sztucznego śniegu.

youtube.com

Do stworzenia własnego śniegu potrzebujesz:

  • miski,
  • sody oczyszczonej,
  • odżywki do włosów o białym kolorze

Sposób przygotowania:

Odmierz trzy pełne kubki (około 250 ml) sody oczyszczonej i wsyp do miski. Następnie odlej pół kubka odżywki do włosów i dodaj do sody. Teraz wymieszaj całość. Najlepiej jeśli zrobisz to za pomocą ręki, w ten sposób będziesz wiedzieć jaka jest konsystencja mikstury. Jeśli czujesz, że jest zbyt klejąca i nie przypomina śniegu – dodaj więcej sody oczyszczonej. Jeśli jest zbyt twarda – dodaj odżywkę. Jeśli Twój śnieg zaczyna być puszysty, możesz zacząć go formować i tworzyć bałwana.

youtube.com

Jeśli chcesz, aby Twój sztuczny śnieg był zimny, jak ten prawdziwy, wystarczy, że zamienisz odżywkę do włosów na krem do golenia. Możesz również dodać srebrny brokat, dzięki czemu śnieg zacznie się pięknie mienić.

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij