×
Wirtualna Polska

Japońskie pociągi są tak unikatowe wewnątrz, że zaskakują każdego podróżującego nim turystę

Jeżeli nigdy nie pałałeś miłością do naszego rodzimego PKP, to po przeczytaniu tego artykułu… Twoja niechęć do rodzimych linii się tylko powiększy. Japonia to bowiem zupełnie inny świat, jeśli chodzi o ten środek transportu.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Modna kolej

Kraj Kwitnącej Wiśni jest państwem, gdzie kolej jest niezwykle popularna. Na co dzień przemieszcza się nią mnóstwo ludzi, to bardzo szybki i wygodny środek transportu w tym wyspiarskim, górzystym kraju. W efekcie znajduje się tam 45 z 51 najbardziej ruchliwych stacji na świecie.

ruikimura/instagram

Dla każdego coś miłego

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Japończycy na co dzień poruszają się całą gamą różnych typów pociągów, ale jednym z najciekawszych, którymi podróżują jest Sunrise Express. To japoński pociąg nocny, który pędzi przez kilka najważniejszych miast tego kraju (po drodze rozdziela się na 2 osobne składy). Krajobrazy na jego trasie są imponujące, ale nie tylko tym zadziwia – ma aż 6 rodzajów miejsc noclegowych, które wyglądają zupełnie inaczej niż te znane nam w Polsce.

ajitk55/instagram

„Na bogato”

Single Deluxe, czyli klasa A, wygląda jak przytulny, stylowy pokój dla jednej osoby. Obok łóżka znajduje się stół z krzesłem i osobista umywalka.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Douglaspperkins/Wikimedia

Jest nawet sterowanie oświetleniem i radiem, a pasażer dostaje kapcie, szlafrok i zestaw kosmetyków. I co może ważne: korzystanie z tych przedziałów zapewnia swobodny dostęp do prysznica (o tym za chwilę).


Kuga’s Travel / youtube

Klasa B, ale wcale nie biedniej

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pozostałe typy zakwaterowania należą do klasy B: Sunrise Twin, Single Twin, Single i Solo. Przeznaczone są dla jednej lub dwóch osób. Nie oznacza to, że te typy są znacznie gorsze niż pierwsza klasa. Wnętrza mają duszę, są wygodne i oczywiście można zamknąć je od środka i przyjemnie spędzić czas z przyjaciółmi.

ウォルサム/Wikimedia

Wisienka na torcie – Nobinobi

Najniższą klasą jest Nobinobi i szczerze mówiąc oferuje ona chyba najciekawsze doświadczenie podróżne (przynajmniej dla nas, Europejczyków).

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
anf_ray / instagram
itchan610 / instagram

Każdy pasażer dostaje tutaj pojedynczą „leżankę”, w której można się poczuć co prawda nieco klaustrofobicznie, ale zarazem jest wygodna i wystarczająco długa, aby się w niej wyciągnąć. No i przede wszystkim bardzo przypomina atmosferą słynne japońskie hotele kapsułkowe i charakterystyczny dla tego kraju minimalizm.

pociąg
whatisyourgame3 / instagram
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

„Masz 6 minut!”

W pociągu są oczywiście również toalety, automaty z napojami i kabiny dla palących. Jednak najciekawszym elementem są kabiny prysznicowe.

しんかわな/Wikimedia

Niby nie ma w nich nic niezwykłego, gdyby nie to, że za wzięcie prysznica trzeba osobno zapłacić (o ile się nie podróżuje w najwyższej klasie) i na kąpiel ma się dokładnie 6 minut (odliczanie jest wyświetlane na zegarze). Po tym czasie woda po prostu przestaje lecieć i jeśli ktoś się nie wyrobił, to może skończyć cały jeszcze w mydlinach.


Kuga’s Travel / youtube

Chcielibyście, aby i u nas jeździły takie pociągi, czy może jednak nasze rodzime PKP jest Waszym zdaniem lepsze?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Źródła: brightside.me

Może Cię zainteresować