×

Japońskie pociągi są tak unikatowe wewnątrz, że zaskakują każdego podróżującego nim turystę

Jeżeli nigdy nie pałałeś miłością do naszego rodzimego PKP, to po przeczytaniu tego artykułu… Twoja niechęć do rodzimych linii się tylko powiększy. Japonia to bowiem zupełnie inny świat, jeśli chodzi o ten środek transportu.

Modna kolej

Kraj Kwitnącej Wiśni jest państwem, gdzie kolej jest niezwykle popularna. Na co dzień przemieszcza się nią mnóstwo ludzi, to bardzo szybki i wygodny środek transportu w tym wyspiarskim, górzystym kraju. W efekcie znajduje się tam 45 z 51 najbardziej ruchliwych stacji na świecie.

Dla każdego coś miłego

Japończycy na co dzień poruszają się całą gamą różnych typów pociągów, ale jednym z najciekawszych, którymi podróżują jest Sunrise Express. To japoński pociąg nocny, który pędzi przez kilka najważniejszych miast tego kraju (po drodze rozdziela się na 2 osobne składy). Krajobrazy na jego trasie są imponujące, ale nie tylko tym zadziwia – ma aż 6 rodzajów miejsc noclegowych, które wyglądają zupełnie inaczej niż te znane nam w Polsce.

„Na bogato”

Single Deluxe, czyli klasa A, wygląda jak przytulny, stylowy pokój dla jednej osoby. Obok łóżka znajduje się stół z krzesłem i osobista umywalka.

Jest nawet sterowanie oświetleniem i radiem, a pasażer dostaje kapcie, szlafrok i zestaw kosmetyków. I co może ważne: korzystanie z tych przedziałów zapewnia swobodny dostęp do prysznica (o tym za chwilę).

Klasa B, ale wcale nie biedniej

Pozostałe typy zakwaterowania należą do klasy B: Sunrise Twin, Single Twin, Single i Solo. Przeznaczone są dla jednej lub dwóch osób. Nie oznacza to, że te typy są znacznie gorsze niż pierwsza klasa. Wnętrza mają duszę, są wygodne i oczywiście można zamknąć je od środka i przyjemnie spędzić czas z przyjaciółmi.

Wisienka na torcie – Nobinobi

Najniższą klasą jest Nobinobi i szczerze mówiąc oferuje ona chyba najciekawsze doświadczenie podróżne (przynajmniej dla nas, Europejczyków).

Każdy pasażer dostaje tutaj pojedynczą „leżankę”, w której można się poczuć co prawda nieco klaustrofobicznie, ale zarazem jest wygodna i wystarczająco długa, aby się w niej wyciągnąć. No i przede wszystkim bardzo przypomina atmosferą słynne japońskie hotele kapsułkowe i charakterystyczny dla tego kraju minimalizm.

„Masz 6 minut!”

W pociągu są oczywiście również toalety, automaty z napojami i kabiny dla palących. Jednak najciekawszym elementem są kabiny prysznicowe.

Niby nie ma w nich nic niezwykłego, gdyby nie to, że za wzięcie prysznica trzeba osobno zapłacić (o ile się nie podróżuje w najwyższej klasie) i na kąpiel ma się dokładnie 6 minut (odliczanie jest wyświetlane na zegarze). Po tym czasie woda po prostu przestaje lecieć i jeśli ktoś się nie wyrobił, to może skończyć cały jeszcze w mydlinach.

Chcielibyście, aby i u nas jeździły takie pociągi, czy może jednak nasze rodzime PKP jest Waszym zdaniem lepsze?

21 budynków wątpliwej urody, które zawstydziły nawet architektów. To budowlane koszmarki

Triki z SUSHI, które warto znać (nie zrobisz sobie wstydu)

 
Źródła: brightside.me

Wybrane dla Ciebie

19 osobliwych rzeczy, które można zobaczyć tylko w Japonii. Szkoda, że nie ma ich w Polsce

Japonia to wyjątkowy kraj na mapie świata. Z jednej strony zachwyca nowinkami technologicznymi, a z drugiej zadziwia odmiennymi obyczajami. Widziałeś kiedykolwiek grzejniki na placach zabaw, automaty, w których można kupić warzywa bądź młode panie obsługujące windy w centrach handlowych? Takie rzeczy tylko w Japonii. 😉 1. W automatach sprzedawane są warzywa, owoce, a nawet piwo. […]

23 zdjęcia, które dowodzą, że Japonia to zupełnie odmienny stan umysłu

Japońska kultura jest wyjątkowa. Niektóre zwyczaje mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni mogą zaskakiwać i wywoływać zdumienie. Obejrzyj galerię i przekonaj się, że w pewnych aspektach Japonii już dawno wyprzedziła resztę świata. 1. Tapicerka sugeruje kto w pierwszej kolejności powinien zająć te miejsca w pociągu 2. Obsługa lotniska kłania się pasażerom, aby przeprosić za opóźniony lot 3. […]

23 niespotykane gadżety, które mogli wymyślić tylko Japończycy. Zaskoczą każdego turystę

Japonia to kraj, który jest w stanie zaskoczyć każdego turystę. Mieszkańcy uwielbiają nowinki technologiczne i sami są twórcami wielu ciekawych wynalazków. Niektóre z nich są naprawdę dziwne. 😉 1. Długopis z robakiem W Japonii kupisz długopis z żywym okazem posażyta z rodzaju nicieni – anisakis. Dorosłe osobniki pasożytują głównie w żołądkach waleni. 2. Przyjemny chłód […]

10 wynalazków, które dla Azjatów są codziennością, a dla nas odległą wizją przyszłości

Futurystyczna wizja świata może być przerażająca – życie wśród robotów, odrzutowe plecaki czy jedzenie, które po naciśnięciu guzika samo się przygotowuje. To wszystko, dla większości ludzi jest dość odległą przyszłością jednak dla mieszkańców państw azjatyckich okazuje się codziennością. Oto najbardziej zaskakujące rzeczy, które dla Polaków mogą wydawać się nietypowe, lecz dla mieszkańców wschodnich krajów są […]

15 zadziwiających rzeczy, które szokują każdego z nas, a dla Japończyków są normą

Wszyscy wiedzą, że Kraj Kwitnącej Wiśni to zupełnie inny, zadziwiający świat. Pełen niewiarygodnych zjawisk i dziwnych tradycji, wyjątkowy na swój sposób. Oto garść zdumiewających ciekawostek na temat Japonii. #1 Nietypowa profesja: wpychanie ludzi do pociągów Mają nawet własną nazwę – oshiya. Tłum i ilość pasażerów zmusiły Japończyków do wymyślenia jakiegoś sposobu, by codziennie dostać się […]

8 zaskakujących rzeczy na temat Japonii. Dla turystów mogą wydawać się dziwne

Wiele osób marzy aby wybrać się kiedyś w podróż do Japonii. Jeśli również należysz do tego grona, to z pewnością wiesz, że to państwo potrafi zaskoczyć nie jednego! Oczywiście, w każdym kraju znajdziesz coś niezwykłego, ale wciąż to właśnie Japonia jest jednym z najciekawszych (jeśli nie najciekawszym) miejscem na świecie! W Japonii istnieje wiele zasad, […]