×

Wkrótce będziesz mógł bezkarnie zostawić dokumenty w domu. Za ich brak nie dostaniesz mandatu

Na pewno nie raz zdarzyło Ci się wyjść z domu bez ważnego dokumentu. Sama często łapię się na tym, że przepakowując rzeczy z jednej torebki do drugiej, czegoś zapomniałam. Tylko czego? Klucze są, portfel i telefon też… Wydaje mi się, że mam wszystko i nagle, po kilku godzinach jazdy samochodem uświadamiam sobie, że nie spakowałam prawa jazdy!

Prawo jazdy to jeszcze nic, kiedyś wsiadłam do auta bez dowodu rejestracyjnego! Na szczęście nie zatrzymała mnie kontrola, jednak całą drogę jechałam jak jeden wielki kłębek nerwów. Okazuje się, że już wkrótce nie zabranie ze sobą powyższych dokumentów czy też polisy OC, nie będzie karane!

Ministerstwo Cyfryzacji postanowiło znieść obowiązek posiadania przy sobie dokumentów, które były do tej pory wymagane, aby legalnie prowadzić samochód

Już od października będziemy mogli wsiąść za kółko bez dowodu rejestracyjnego oraz ubezpieczenia OC. Na jazdę bez prawa jazdy będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać i najprawdopodobniej w tym roku nie doczekamy się zniesienia tego nakazu.

Obecnie minister cyfryzacji, Marek Zagórki, prowadzi rozmowy ze służbami, które mogą zatrzymywać i kontrolować kierowców. Dopiero po uzgodnieniu m.in. z policją i Strażą Graniczną, może zostać wydany komunikat na temat zniesienia nakazu posiadania dowodu rejestracyjnego oraz ubezpieczenia. Po upływie 3 miesięcy, czyli na początku października, kierowcy mogliby jeździć bez stresu i bez dokumentów.

Jeśli chodzi o prawo jazdy, konieczne są działania Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, którzy zapewniliby specjalny system umożliwiający sprawdzenie on-line, czy zatrzymany kierowca ma odpowiednie uprawnienia.

Myślisz, że zniesienie nakazu do posiadania tych dokumentów to dobry pomysł?

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij