×

Jazda samochodem będzie przyjemniejsza jeśli poznasz te 8 trików

Jazda samochodem dla jednych jest przyjemnością, dla innych największą męczarnią. Trzeba przyznać, że większość czasu spędzamy w pojazdach, czy to przemieszczając się z jednego miasta do drugiego czy stojąc w korkach dojeżdżając do pracy. Dlatego skoro spędzamy w autach tyle czasu warto znać kilka samochodowych trików. Oto 10 z nich które mogą się przydać nawet doświadczonemu kierowcy.

#1 Parkowanie w garażu

Jeśli parkujesz swoje auto w garażu i boisz się, że nie potrafisz określić pozycji samochodu od ściany, wystarczy że umieścisz w garażu piłeczkę do tenisa. Zawieś ją tak, aby dotykała przedniej szyby, gdy tylko dojedziesz do ściany zderzakiem.

#2 Uchwyty na kubek

Umieść w miejscu na kubek, sylikonową formę na babeczki. W ten sposób łatwiej będzie Ci wyczyścić wszelkie zabrudzenia i zachlapania – wystarczy, że wyjmiesz foremkę i przepłuczesz.

#3 Zlikwiduj zarysowania

Jeśli na karoserii pojawiły się małe zadrapania, możesz je zniwelować używając lakieru do paznokci. Wybierz lakier w kolorze samochodu, nałóż na rysę i poczekaj aż lakier wyschnie. Następnie wypoleruj dane miejsce.

#4 Pęknięcia w przedniej szybie

Przy małych pęknięciach istnieje ryzyko, że rysy zaczną robić się większe i głębsze, aż szyba całkowicie pęknie. Możesz temu zapobiec poprzez użycie bezbarwnego lakieru do paznokci. Nałóż dwie lub trzy warstwy na małą rysę. Oczywiście ten trik zastosuj tylko na chwilę, najlepiej jest rozważyć wymianę szyby.

#5 Sposób na długą jazdę samochodem

Podczas długiej jazdy autem czujesz nudnośći? Warto mieć w aucie liście laurowe! Umieść jeden z nich pod swoim językiem, a po czasie Twój organizm się uspokoi. To wszystko dzięki aktywnym składnikom wawrzynu, który uspokaja żołądek i nerwy.

#6 Możesz też zabrać ze sobą cytrynę

jazda samochodem - cytryna w aucie

Innym sposobem na pobudzenie jest cytryna. Podobnie jak w przypadku liścia laurowego umieść kawałek cytryn pod językiem. Oczywiście te triki nie oznaczają, że możesz jechać gdy jesteś senna! Kiedy łapie Cię sen lepiej zatrzymać się na parkingu i na chwilę zdrzemnąć.

#7 Sposób na umocowanie okularów

Jeśli nie wiesz gdzie trzymać okulary, wystarczy że do osłony przeciwsłonecznej zamontujesz drewniany spinacz.

#8 Gorąca kierownica

Z każdym dniem temperatury stają się coraz wyższe. Aby uniknąć nieprzyjemnego dotykania gorącej kierownicy, wystarczy, że przy parkowaniu auta odwrócisz ją o 180 stopni. Powierzchnia którą będziesz dotykać nie nagrzeje się tak bardzo dzięki czemu jazda autem będzie przyjemniejsza.

Co myślisz o tych trikach? Dzięki nim jazda samochodem oraz parkowanie będzie o wiele przyjemniejsze!

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

12 zachowań kierowców, które podnoszą ciśnienie niejednemu użytkownikowi dróg

Wypadki na drogach są codziennością i chyba każdemu z nas zdarzyła się kiedyś jakaś niebezpieczna sytuacja. Tym bardziej warto zachować czujność i pewną nieufność wobec tego co robią inni kierowcy. Oto 10 zachowań, które powinno zwrócić naszą uwagę. #1 Delikatnie opóźnione reakcje 2 apps running in background, do you still prefer to shut down windows? […]

Pies o imieniu Ben jeżdżący na fotelu pasażera jest wielkości człowieka. Wzbudza niezwykłą sensację swoim wyglądem

Kudłacz o imieniu Ben i jego właściciel Mark to najlepsi przyjaciele. I jak to z przyjaciółmi bywa, są do siebie podobni. Sęk w tym, że nie tylko z charakteru, ale i fizycznie. Jak wiele psów, Ben uwielbia jeździć samochodem. Robi to jednak trochę nietypowo, bo zwykle można go zastać w fotelu pasażera Jak opowiada Mark, […]

23 wyjątkowe pojazdy, obok których nie da się przejechać obojętnie na ulicy

O gustach się nie dyskutuje, ale co, jeżeli ktoś tak przerobi swój samochód, że „krzyczy” on z daleka? Oryginalności na pewno nie można odmówić właścicielom poniższych aut. Oto kolekcja osób, które potrafiły się wyróżnić. Pytanie tylko czy pozytywnie… #1 Może to samochód miłej pani do towarzystwa. Gorzej jeśli nie… #2 Dobrze, że ryby głosu nie […]

20 kierowców przy których można jedynie ręce załamać i modlić się, by nic nie nawyrabiali

Pewność siebie bywa bardzo zgubna, a u niektórych kierowców jest posunięta do tego stopnia, że wydaje im się, że mogą naprawdę wszystko. Do czasu. Trudno powiedzieć czy powinniśmy się z nich śmiać, czy raczej płakać. Oto kolekcja Januszy za kierownicą. #1 W końcu ma czerwony samochód… #2 Dobrze zabezpieczone #3 Oryginalna przeróbka #4 Zamiast normalnej […]

20 nietuzinkowych reklam samochodowych, które zaskoczą niejednego kierowcę

Zazwyczaj reklamy nie kojarzą się pozytywnie i sporo wysiłku wkładamy w unikanie kontaktu z nimi. To jest jednak jeden z tych rzadkich wypadków, gdzie są tak pomysłowe i udane, że chce się je oglądać. Oto kolekcja pomysłowo obklejonych wozów. #1 Genialne! #2 Owocowo #3 Dobrze tnie #4 Niezwykła jazda #5 Wydostaną się? #6 Zgnieciony #7 […]

Parkowanie nie jest ich mocną stroną. 21 osób, które powinny mieć w aucie przycisk „RESET”

Parkowanie to jeden z trudniejszych manewrów. Jednakże niektórzy świadomie utrudniają życie innym kierowcom i zwykle dostają odpowiednią „nagrodę”. #1 W pobliżu zaparkowanych pojazdów wybuchł pożar i temperatura była tak olbrzymia, że stopiła plastikowe elementy #2 Producent mówił o „zwierzęcym przyciąganiu”, ale myślałem o czymś innym… #3 Nigdy nie denerwuj pracowników miejskich zakładów utylizacyjnych. Nigdy! #4 […]