×

Jazda samochodem będzie przyjemniejsza jeśli poznasz te 8 trików

Jazda samochodem dla jednych jest przyjemnością, dla innych największą męczarnią. Trzeba przyznać, że większość czasu spędzamy w pojazdach, czy to przemieszczając się z jednego miasta do drugiego czy stojąc w korkach dojeżdżając do pracy. Dlatego skoro spędzamy w autach tyle czasu warto znać kilka samochodowych trików. Oto 10 z nich które mogą się przydać nawet doświadczonemu kierowcy.

#1 Parkowanie w garażu

jazda samochodem - piłeczka do tenisa
pinterest.com

Jeśli parkujesz swoje auto w garażu i boisz się, że nie potrafisz określić pozycji samochodu od ściany, wystarczy że umieścisz w garażu piłeczkę do tenisa. Zawieś ją tak, aby dotykała przedniej szyby, gdy tylko dojedziesz do ściany zderzakiem.

#2 Uchwyty na kubek

jazda samochodem - uchwyty na kubek
pinterest.com

Umieść w miejscu na kubek, sylikonową formę na babeczki. W ten sposób łatwiej będzie Ci wyczyścić wszelkie zabrudzenia i zachlapania – wystarczy, że wyjmiesz foremkę i przepłuczesz.

#3 Zlikwiduj zarysowania

jazda samochodem - lakier do paznokci
pinterest.com

Jeśli na karoserii pojawiły się małe zadrapania, możesz je zniwelować używając lakieru do paznokci. Wybierz lakier w kolorze samochodu, nałóż na rysę i poczekaj aż lakier wyschnie. Następnie wypoleruj dane miejsce.

#4 Pęknięcia w przedniej szybie

jazda samochodem - pęknięta szyba
brightside.me

Przy małych pęknięciach istnieje ryzyko, że rysy zaczną robić się większe i głębsze, aż szyba całkowicie pęknie. Możesz temu zapobiec poprzez użycie bezbarwnego lakieru do paznokci. Nałóż dwie lub trzy warstwy na małą rysę. Oczywiście ten trik zastosuj tylko na chwilę, najlepiej jest rozważyć wymianę szyby.

#5 Sposób na długą jazdę samochodem

jazda samochodem - liście laurowe
butikken.net

Podczas długiej jazdy autem czujesz nudnośći? Warto mieć w aucie liście laurowe! Umieść jeden z nich pod swoim językiem, a po czasie Twój organizm się uspokoi. To wszystko dzięki aktywnym składnikom wawrzynu, który uspokaja żołądek i nerwy.

#6 Możesz też zabrać ze sobą cytrynę

jazda samochodem - cytryna w aucie

Innym sposobem na pobudzenie jest cytryna. Podobnie jak w przypadku liścia laurowego umieść kawałek cytryn pod językiem. Oczywiście te triki nie oznaczają, że możesz jechać gdy jesteś senna! Kiedy łapie Cię sen lepiej zatrzymać się na parkingu i na chwilę zdrzemnąć.

#7 Sposób na umocowanie okularów

jazda samochodem - spinacz
pinterest.com

Jeśli nie wiesz gdzie trzymać okulary, wystarczy że do osłony przeciwsłonecznej zamontujesz drewniany spinacz.

#8 Gorąca kierownica

genialne.pl

Z każdym dniem temperatury stają się coraz wyższe. Aby uniknąć nieprzyjemnego dotykania gorącej kierownicy, wystarczy, że przy parkowaniu auta odwrócisz ją o 180 stopni. Powierzchnia którą będziesz dotykać nie nagrzeje się tak bardzo dzięki czemu jazda autem będzie przyjemniejsza.

Co myślisz o tych trikach? Dzięki nim jazda samochodem oraz parkowanie będzie o wiele przyjemniejsze!

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij