×
Wirtualna Polska

Jedna strona folii aluminiowej ma znaczenie do grillowania mięsa

Folia aluminiowa do pieczenia mięsa to niezbędne akcesorium w kuchni. Idealna też do przygotowania majówkowego grillowania, ale nie tylko. Ma ona szereg różnych zastosowań. Zdradzamy Ci możliwości jej wykorzystania w domu. Będziesz zaskoczony jej wszechstronnością.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Folia aluminiowa to wynalazek, który używany jest od 1910 r. Miłośnicy gotowania i pieczenia nie wyobrażają sobie szuflady kuchennej bez jej obecności. Kiedy odkryjesz, jakie ma właściwości – poza kulinarnymi – tym bardziej docenisz to, że masz ją w swojej kuchni.

Folia aluminiowa – jaką wybrać do kuchni?

Jak już wspomnieliśmy na początku, folia aluminiowa ma wiele zastosować. Jeśli zastanawiasz się, jaką wybrać, aby była najbardziej uniwersalna, wybierz tę w rolce. Możesz ją rozwijać i docinać do swoich potrzeb. Jest świetna do owijania pieczeni. Są też folie w boksach już w gotowych rozmiarach.  Pewnie zauważyłeś też, że każda folia ma dwie strony – matową i błyszczącą. Nie jest to przypadkowe!

folia aluminiowa do pieczenia mięsa, fot. Genialne.pl

folia aluminiowa do pieczenia mięsa, fot. Genialne.pl

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: Wiesz, dlaczego folia aluminiowa ma matową i błyszczącą stronę? To nie przypadek!

Zastosowanie folii aluminiowej

Obie strony folii spełniają inne funkcje. Zawinięcie mięsa stroną błyszczącą sprawi, że będzie można długo zatrzymać jego ciepło, odpowiada za zatrzymanie temperatury posiłku. Już się domyślasz, że matowa utrzymuje zimno. Produkt owinięty tą stroną nie nagrzeje się tak szybko – jego temperatura się zatrzyma. Strony nie są też bez znaczenia w kwestii używania piekarnika czy grilla. Dobre owinięcie przyspieszy pieczenie mięsa, dlatego matowa strona powinna zostać na zewnątrz, błyszcząca zaś do wewnątrz. Jeżeli grillujesz mięso, powinno ono leżeć na błyszczącej stronie folii aluminiowej.

folia aluminiowa do pieczenia mięsa, fot. freepik

folia aluminiowa do pieczenia mięsa, fot. freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jak używać folii aluminiowej do czyszczenia srebra

Folia aluminiowa sprawdzi się też do czyszczenia srebra. Aby to zrobić, przygotuj miskę, do której włożysz folię spożywczą. Wlej też do niej gorącą wodę i dodaj kilka łyżeczek soli kuchennej. Na końcu wrzuć srebrne przedmioty, np. biżuterię, ale jedna uwaga – jeśli nie ma kamieni! Inaczej lepiej wyczyścić taką biżuterię u złotnika. Lekko wymieszaj wszystko i zostaw na około godzinę. Po tym czasie srebro będzie czyste i lśniące jak nowe kupione prosto ze sklepu lub jubilera. Taka mikstura jest nie tylko prosta, ale i naprawdę skuteczna w czyszczeniu srebra. 

Zobacz również: Wieczorem owiń stopy folią aluminiową. Rozwiąże uciążliwy problem.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować