×

9 psychologicznych trików, które sprawiają, że ludzie znacznie pozytywniej nas odbierają

Jeff Haden jest jedną z najbardziej wpływowych i popularnych osób w Linkedln. Jest on także autorem prawie 30 książek biznesowych. Zdradził w nich, jak ludzie mogą łatwo zyskać zaufanie każdego i stworzyć pozytywny wizerunek samego siebie. Jesteście ciekawi?

Oto 9 zachowań, które sprawiają, że ludzie znacznie pozytywniej nas odbierać. Sympatyczne i budzące zaufanie osoby:

#1 Uważnie słuchają rozmówcy

Utrzymywanie kontaktu wzrokowego jest w rozmowie naprawdę ważne. Ludzie z charyzmą doskonale o tym wiedzą i zawsze tego przestrzegają. Ponad to uśmiechają się, gdy robi to ich rozmówca, kiwają głową czy nawet marszczą brwi. Starają się pokazać, że są skupieni na tym, co ktoś do nich mówi i pokazują przy tym emocje.

Takie zachowania pomagają znaleźć z kimś wspólny język oraz zyskać jego zaufanie.

#2 Nie boją się własnych porażek i pomyłek.

Ludzie, którzy budzą zaufanie nie boją się mylić. Zawsze przyznają się do błędów i nie ukrywają za wszelką cenę własnych słabości. Są w stanie szczerze wyznać: Jestem o Ciebie zazdrosny lub Nie wiem, jak to zrobić. Wytłumacz mi proszę.

Ludzie zawsze doceniają uczciwość i prawdziwe emocje.

#3 Szukają zrozumienia

Wiele osób, nawet nieświadomie, szuka powodów do tego, aby się z kimś nie zgodzić lub pokłócić. Osoby charyzmatyczne zawsze starają się znaleźć z rozmówcą jakiś wspólny mianownik.

To sprawia, ze rozmowa jest bardziej interesująca i budzi pozytywne emocje.

#4 Wykorzystują moc dotyku

Dotyk, a zwłaszcza ten właściwie użyty, to potężne narzędzie, które pomaga ludziom lepiej się zrozumieć. Uścisk dłoni, klepnięcie po ramieniu – w zależności od sytuacji, mogą okazać się bardzo pomocne w budowaniu pozytywnych relacji. Pamiętajmy jednak także o tym, aby mieć pewność, że drugiej osobie to nie przeszkadza.

#5 Używają gestykulacji i mimiki twarzy

Charyzmatyczni ludzie zawsze poprawnie wyrażają swoje emocję poprzez gestykulację oraz mimikę twarzy. Co więcej mogą sprawić, że nawet nudna opowieść stanie się fascynującą historią.

To budzi zainteresowanie rozmówcy.

#6 Nie obawiają się tego, że wyglądają głupio

Nie mają problemów z braniem udziału w grach czy zabawach w większej grupie ludzi – konkursy na przyjęciu weselnym – czemu nie? Mimo że można się przy nich porządnie wygłupić. Lubią żartować i dobrze się bawić. Nawet jeśli wiedzą, że coś nie jest ich mocną stroną, nie boją się kompromitacji.

Inni bardzo ich z tego powodu szanują.

#7 Są dobrzy w zadawaniu pytań

Osoby charyzmatyczne nie boją się być pytane i nie boją się zadawać pytań. Zawsze chcą wiedzieć, co inni myślą. Czyni ich to godnymi zaufania.

Często dzięki temu, okazuje się, że mają wiele wspólnego z daną osobą.

#8 Zawsze pamiętają imiona

Tacy ludzie dokładnie pamiętają imiona i szczegóły związane z innymi osobami. To normalne, że jeśli ktoś, kogo spotykasz po raz pierwszy, w czasie rozmowy, używa Twojego imienia, sprawia, że Ty podświadomie czujesz się doceniony i bardziej ważny.

#9 Mówią mniej, więcej słuchają

Prawda jest taka, że większość ludzi nie potrafi słuchać, zamiast tego wolą sami mówić. Dlatego to bardzo miłe, kiedy dostrzegasz, że ktoś naprawdę jest zainteresowany tym, co mówisz i emocjonalnie reaguje na Twoje słowa.

Może Cię zainteresować