×
Wirtualna Polska

Jeśli chcę szybko odświeżyć ubrania, spryskuję je tym płynem. Wystarczą tylko 2 składniki!

Ubrania brzydko pachną, ale nie jest jeszcze konieczne ich pranie? Jest na to sposób. W kilka sekund możesz zrobić płyn odświeżający ubrania. Dzięki niemu odzież znów będzie ładnie pachniała.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zbyt częste pranie sprawia, że ubrania się niszczą. Zdarza się jednak, że odzież zaczyna brzydko pachnieć, choć wciąż jest czysta. Ba! Czasem smród pojawia się zaraz po praniu. Rozwiązaniem na takie sytuacje jest domowej roboty płyn do odświeżania ubrań. Przygotujesz go ze składników, które już masz w swoim domu.

Dlaczego ubrania brzydko pachną?

Przyczyny mogą być różne. Brzydki zapach na świeżo wypranych ubraniach może oznaczać, że w pralce pojawiła się pleśń. W przypadku ciemnych ubrań nieprzyjemną woń mogą powodować niektóre barwniki (henna, chinolina) po zetknięciu z detergentami w czasie prania. Ubrania, które długo leżą w szafie, mogą nieświeżo pachnieć z powodu bakterii oraz roztoczy bytujących na odzieży lub na półkach. Jeśli chcesz uzyskać ładny zapach bez ponownego prania, możesz zrobić domowy płyn odświeżający ubrania.

płyn odświeżający ubrania, fot. Gettyimages

płyn odświeżający ubrania, fot. Gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Zawsze stosuję to na śmierdzące buty. Chłonie wilgoć i likwiduje nieprzyjemny zapach

Z czego zrobić taki magiczny specyfik?

Jest prosty, domowy trik na szybkie pozbycie się brzydkiego zapachu. Aby zrobić domowy płyn odświeżający ubrania, potrzebujesz tylko kilku składników, które z dużym prawdopodobieństwem masz już w domu. Przygotuj:

  • 500 ml wody,
  • 2 łyżki sody oczyszczonej,
  • 2 łyżki płynu do zmiękczania tkanin.
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jak zrobić płyn odświeżający ubrania?

Wykonanie domowego preparatu do odświeżania ciuchów zajmuje kilka sekund. Po prostu połącz wodę z sodą oczyszczoną oraz płynem zmiękczającym tkaniny i dokładnie wszystko wymieszaj. Wlej miksturę do butelki ze spryskiwaczem i nanieś na ubrania, którym chcesz przywrócić świeży zapach. Pozostaw na godzinę do wyschnięcia, a następnie załóż lub schowaj do szafy. Jeśli będziesz odkładać rzeczy spryskane tym preparatem na półki, szafa również zyska piękny, świeży zapach. Aby zapobiegać brzydkiej woni, możesz również stosować własnoręcznie zrobione woreczki zapachowe.

Jak odświeżyć zapach w domu?

Nieprzyjemne zapachy pojawiają się nie tylko w szafie. Aby zlikwidować nieprzyjemną woń unoszącą się w pokojach, możesz zastosować prosty trik z cytryną. Włóż do miseczki owoc pokrojony na ćwiartki, posyp 3 łyżeczkami soli i zalej 1 nakrętką płynu do płukania tkanin. Przykry zapach szybko zniknie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Umieść w pustym bębnie i włącz pralkę. Sama się wyczyści i brzydki zapach zniknie

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować