×
Wirtualna Polska

Jest w każdej umywalce. Ma określoną funkcję, a mało kto o niej wie

W każdej umywalce jest taki otwór, lecz mało kto wie, do czego on tak właściwie służy. Raczej ciężko mówić o tym, by był to element ozdobny, dlatego warto dowiedzieć się, jaka jest jego pierwotna funkcja. Możesz być w szoku!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zerknij na umywalkę lub wannę, a z pewnością znajdziesz tam pewien tajemniczy otwór, którego widok nie jest nikomu obcy. Czy jednak potrafisz powiedzieć, jakie ma zastosowanie? Większość osób nie ma pojęcia, lecz rozwiązanie tej zagadki jest bardziej oczywiste, niż nam się zdaje. Warto zainteresować się tym tematem, bo umywalkę ma przecież każdy z nas.

Otwór w zlewie czy wannie nie znalazł się tam przypadkiem

Odwieczna zagadka dziurki w zlewie zostanie rozwiązana! Producenci sanitariów nie umieszczają tam otworów przypadkowo, gdyż mają one praktyczne zastosowanie, o którym większość z nas nawet by nie pomyślała. Portal WP Kobieta jasno określa, jaką funkcję pełni otwór w umywalce:

Dziurka w sanitariatach została wymyślona, aby pomóc nam uważniej i bardziej oszczędnie korzystać z wody. Kiedy chcemy napełnić wodą umywalkę lub wannę, najczęściej zatykamy odpływ. Może się jednak zdarzyć, że przez nieuwagę nazbiera się za dużo wody, co może prowadzić do wylewania się jej poza umywalkę. Taki otwór ma zapobiegać tego typu sytuacjom.

Otwór w umywalce ma ukrytą funkcję, o której nie wiesz. Fot. Freepik

Otwór w umywalce ma ukrytą funkcję, o której nie wiesz. Fot. Freepik

 

Zobacz również: Rdza na umywalce. 5 sposobów na to, jak skutecznie się jej pozbyć

Otwór w umywalce też potrzebuje mycia!

Skoro już wiemy, że dziurka ma za zadanie być czymś na wzór bezpiecznika, trzeba też przybliżyć temat higieny tego miejsca. Z czasem zbierają się tam zanieczyszczenia, brud czy resztki produktów myjących. Jeśli nie będziemy go regularnie czyścić, może wyglądać nieestetycznie, a z wewnątrz będzie unosił się brzydki zapach. Kiedy będziesz chciał skutecznie odkazić to miejsce, nasącz wacik octem i przetrzyj dziurkę wewnątrz tak daleko, jak tylko zdołasz. Warto również wykonać jednorazowy czyścik. Weź kawałek druta i owiń jedną jego końcówkę wacikiem nasączonym octem. Wstaw drut do dziurki i poruszaj, by przetrzeć jak największą przestrzeń wewnątrz. To prosty i skuteczny sposób, by utrzymać w czystości trudnodostępne miejsce, które z czasem może dawać o sobie znać.

Otwór w umywalce ma ukrytą funkcję, o której nie wiesz, fot. Freepik

Otwór w umywalce ma ukrytą funkcję, o której nie wiesz, fot. Freepik

 

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować