×

Para poświęciła swoje oszczędności na wybudowanie jurty marzeń. Wygląda niesamowicie

Każdy z nas potrzebuje domu i z pewnością większość z nas ma w głowie wizję idealnego, wymarzonego mieszkanka. Niektórzy decydują się kupić gotowe projekty, inni od podstaw budują wszystko własnymi rękami. Do tej drugiej grupy zaliczają się Zach Both i Nicole Lopez, którzy zdecydowali się stworzyć własną jaskinię. Ta para zdecydowała się zbudować nie zbudowali tylko domu, ale minimalistyczną i piękną jurtę.

Zach Both stworzył stronę o nazwie „Do It YURTself” na której szczegółowo opisuje proces konstruowania jurty, a także przedstawia jak wyglądała budowa jego jurty. Cała konstrukcja ma powierzchnię 730 m2 + 200 m2 które zostało przeznaczone na sypialnię, znajdującą się na poddaszu. Cała jurta została zbudowana w jeden weekend.

doityurtself.com/

Oczywiście Zach zaznacza, że nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie przyjaciół i rodziny, którzy przez cały weekend ciężko pracowali, aby stworzyć to piękne miejsce. Zach i Nicole wcześniej nie mieli zbyt dużego doświadczenia dotyczącego budowlanki, jednak sami zdecydowali się na podpięcie instalacji wodno – kanalizacyjnych, elektryczności oraz ogrzewania podłogowego.

doityurtself.com/

Jurta działała jako nasze laboratorium konstrukcyjne, w którym mogliśmy eksperymentować i uczyć się wielu nowych umiejętności, które będziemy wykorzystywać w przyszłych projektach. – zaznacza Zach Both.

Przez ostatni rok Nicole i Zach budowali jurtę, która znajduje się około 20 minut drogi od Portland. Taka lokalizacja pozwala parze całkowicie odpocząć od zgiełku miasta i poczuć się jak w nowoczesnym, minimalistycznym namiocie. Cała podstawa jurty powstała w około 2 tygodnie, jednak pozostała reszta trwała przez jeden długi weekend.

doityurtself.com/

Podczas pierwszego dnia budowy przyjaciele Nicole i Zach’a zdecydowali się na usunięcie jak największej ilości zarośli i dzikich chaszczy. Gdy ziemia była już wyplewiona i stosunkowo pozioma, Zach ustawił słupki i linie, aby wyznaczyć, gdzie znajdzie się jurta. Następnie przyszedł czas na wylanie betonu – łącznie wykorzystano około 128 worków po 35 kg. Kiedy ten etap był już gotowy, postanowiono drzwi.

doityurtself.com/
doityurtself.com/

Cały koszt jurty wyniósł około 65 tysięcy dolarów. Podstawa platformy to koszt 10 tysięcy, zaś struktura jurty aż 31 tysięcy. Pozostałe koszty to meble, sprzęty AGD, materiały budowlane

doityurtself.com/

Niewątpliwą gwiazdą ich oszałamiającej jurty jest sypialnia, która znajduje się na poddaszu i otoczona jest dziesiątkami roślin

doityurtself.com/

Zanim jednak sypialnia przybrała swój finalny wygląd, para długo pracowała, aby dobrze przygotować miejsce na umieszczenie plastikowych roślin. Niestety para nie zdecydowała się na naturalne rośliny, ze względu na obawy związane zabrudzeniami i resztkami gleby. Na tym etapie pomagał brat Zacha, zaś Nicole zajęła się wykończeniem podłóg.

doityurtself.com/
doityurtself.com/

Efekt końcowy jest niesamowity!

doityurtself.com/
doityurtself.com/

W jurcie znalazło się nawet miejsce na domowe biuro

doityurtself.com/

Zaś do sypialni prowadzi czarna drabinka

doityurtself.com/

W środku znajduje się też nowoczesna łazienka, z minimalistycznym wystrojem.

doityurtself.com/

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij