×

Już w 2027 zostanie otwarty pierwszy kosmiczny hotel. Wakacje w kosmosie przestają być fikcją

Już za kilka lat – jeśli tylko będziemy chcieli i dysponowali odpowiednimi pieniędzmi – zamiast na Malediwy na wakacje będziemy mogli polecieć w kosmos. Stacja Voyager ma być orbitalnym hotelem mieszczącym ok. 400 osób.

voyager
orbitalassembly

Kosmiczny odlot za kosmiczne pieniądze

Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie Voyager ma pojawić się nad naszymi głowami w 2026 r., a już w 2027 r. ma przyjąć pierwszych gości. Pomysłodawcy zakładają, że z jednej strony będzie gościł wszelkiej maści i narodowości naukowców zajmujących się badaniami, a z drugiej żadnych niecodziennych wrażeń turystów chcących doznać czegoś zupełnie nowego. Na początku cena niestety nie będzie mała – ma się wahać w granicy ok. 5 mln dolarów za osobę. Pewnie jednak z czasem będzie ona dużo niższa.

voyager
orbitalassembly

„Tato! Tato! Widzę Ziemię!”

Co Voyager planuje zaoferować turystom? Przede wszystkim niesamowity widok ziemskiego globu w całej okazałości, a także księżyca i pobliskich planet i gwiazd. Najwięcej wrażeń może zapewnić jednak inna niż na ziemi grawitacja. Obecnie cały zespół specjalistów pracuje nad sposobem zapewnienia hotelowi sztucznej grawitacji, która byłaby podobna do tej obecnej na księżycu (o tę właściwą Ziemi byłoby dużo trudniej). Oznacza to, że będzie się prawdopodobnie można poczuć lekkim jak piłeczka, a takie proste rzeczy jak zjedzenie posiłku mogą być całkiem nową przygodą, dostarczającą nieznanych wcześniej wrażeń.

voyager
orbitalassembly

Ciągle w kółko

Voyager ma mieścić bary, sale gimnastyczne, biblioteki i inne przybytki umilające pobyt. Aby stworzyć sztuczną grawitację hotel przybierze postać koła, które będzie się cały czas kręcić (raczej nie będzie to wyczuwalne, tak jak nie czujemy obrotów Ziemi). Kolory wnętrz mają być ciepłe, aby nieskończona kosmiczna przestrzeń za oknami nie wydawała się zbyt przytłaczająca. Wszak kosmos z jednej strony zachwyca, ale z drugiej może też przerażać.

voyager
orbitalassembly

Chciałbyś się kiedyś wybrać na wycieczkę do takiego hotelu?

Może Cię zainteresować

zamknij