×

Te 2 proste składniki, które z pewnością masz w domu, pozwolą Ci pozbyć się kamienia nazębnego!

Lśniące, białe zęby są naszą wizytówką. Uśmiech wygląda wówczas o wiele lepiej. Jednak uzyskanie śnieżnobiałych zębów nie jest takie proste. W ciągu dnia nie traktujemy ich jakoś szczególnie łaskawie, dlatego też naszym głównym problemem jest osadzanie się kamienia nazębnego.

Ciężko się go pozbyć, bo w rzeczywistości w aptece nie ma stricte takiego produktu przeznaczonego właśnie do walki z tym problemem. Dlatego też, jeśli będziesz chciał pozbyć się kamienia, będziesz musiał odwiedzić dentystę, ale wiemy, że usługi stomatologiczne są bardzo drogie i nie wszyscy są w stanie odwiedzać gabinety regularnie.

Więc, co zrobić, aby poradzić sobie z tym problemem?

Na szczęście, istnieje wiele domowych środków, które skutecznie walczą z kamieniem i zapewniają zębom naturalną ochronę.

Aby pozbyć się kamienia i zabezpieczyć zęby, będziesz potrzebować:

  • sody oczyszczonej
  • oleju kokosowego
  • miseczki

kamien nazebny (1)

Łyżeczkę sody wsyp do miski i pozbądź się grudek.

kamien nazebny (2)

Dodaj łyżkę oleju kokosowego.

olej-kokosowy

Dokładnie wymieszaj.

kamien nazebny (4)

Za pomocą szczoteczki rozprowadź pastę na zęby i pozostaw na 15 minut. Czynność możesz wykonywać raz dziennie w celu uzyskania optymalnych rezultatów.

Należy także pamiętać o delikatnej strukturze dziąseł i tego typu działania najlepiej wykonywać, obserwując reakcję organizmu.

kamien nazebny (5)

Może Cię zainteresować

zamknij