×
Wirtualna Polska

Kamień w czajniku rozpuści się w 1 minutę! Niepotrzebna żadna sklepowa chemia

Głowisz się, jak usunąć kamień w czajniku? Nie musisz stosować żrącej chemii, wystarczy, że zastosujesz polecany przez nas domowy sposób. Po kamieniu nie będzie śladu!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Nie ma nic lepszego niż domowe sposoby. To tańsza alternatywa dla sklepowych produktów. Mamy trik, dzięki któremu bardzo łatwo usuniesz kamień z czajnika.

Jak usunąć kamień w czajniku?

Znacznie łatwiej jest odkamienić czajnik elektryczny niż gazowy. Wynika to z jego struktury, ponieważ w przypadku pierwszego, łatwiej o dostęp do ścianek z osadem. Z drugiej strony w czajniku gazowym mniej zapłacimy za gotowanie wody. Na obu jednak może pojawić się ta uporczywa twarda powłoka. Jak usunąć kamień w czajniku domowym sposobem? Wystarczy ci woda z octem. Wymieszaj oba składniki ze sobą i wlej do czajnika, a potem zagotuj. Ocet rozpuści kamień i pozostawi dno i ścianki lśniące. Poradzi sobie również ze starym i grubym osadem.

jak usunąć kamień w czajniku? fot. freepik

jak usunąć kamień w czajniku? fot. freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Kamień w czajniku powoduje wzrost rachunku za prąd nawet o 25% więcej niż to konieczne!

Zastosuj kwasek cytrynowy

Alternatywą dla wcześniejszego sposobu będzie kwasek cytrynowy. Kupisz go w proszku w każdym sklepie. Aby go użyć na kamień w czajniku, po prostu wymieszaj go z wodą i wlej powstałą miksturę do środka urządzenia. Następnie zagotuj i odstaw na kilka godzin. Potem znów zagotuj i wylej. Kwasek cytrynowy ma jednak słabsze działanie niż ocet z wodą. Zapobiegaj też kamieniowi, stosując do gotowania miękką wodę. Warto też zamontować filtr w kranie, dzięki czemu unikniemy twardej wody. Po ich zastosowaniu zauważysz, że smak napojów będzie o wiele lepszy niż wcześniej, a kamień w czajniku przestanie się pojawiać. To prawdziwa moc korzyści dla zdrowia.

Skąd bierze się kamień w czajniku?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kamień osadza się w czajniku i garnkach ze względu na minerały zawarte w twardej wodzie. Ma on postać osadu kredowego, który jest trudny do usunięcia. Najczęściej zauważysz go na ściankach czajnika. Duże jego natężenie wpływa negatywnie na żywotność urządzenia, dlatego lepiej go zawczasu usunąć. Na nasze zdrowie nie ma on złego działania, ale jednak zmienia smak napojów. W wodzie miękkiej smakują delikatniej i przyjemniej.

 

Zobacz również: Te obierki wrzucam do czajnika. Zawarta w nich skrobia działa cuda!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować