Kategorie GenialnePomysły

W niemieckim mieście pojawiły się tajemnicze kapsuły. Mają pomóc bezdomnym przetrwać zimę

Jednym z największych problemów w przypadku bezdomności jest przetrwanie takich osób w zimie. Dlatego niemiecki zespołem Ulmer Nest opracował intrygujący sposób, aby rozwiązać ten problem.

Pomoc dla potrzebujących

Twitter/hackermaderas

Wielu bezdomnych nie chce lub nie może korzystać ze schronisk z powodów psychologicznych bądź posiadania zwierzaka. W nocy są oni narażeni na wiele niebezpieczeństw, zwłaszcza w okresie zimowym. Dlatego miasto Ulm uruchomiło kreatywny program pomocy bezdomnym w znalezieniu awaryjnego schronienia w nocy. Wyjątkowe „gniazda” zostały zaprojektowane do długotrwałego użytkowania, zapewniają osobie wewnątrz ciepło i bezpieczeństwo.

Projekt rozpoczęto w 2019 roku i obecnie wciąż jest rozwijany przez zespół Ulmer Nest. Pragnie on maksymalnie uprościć budowę gniazd oraz znacząco zwiększyć ich ilość w mieście

Twitter/rubenanguiano

Wykonano je z drewna i blachy stalowej i są zamykane od wewnątrz, a cała konstrukcja czerpie energie z paneli słonecznych. Zamontowano w nich także czujniki, które informują pracowników Stowarzyszenia Caritas Ulm-Alb-Donau że została użyta. Wówczas postarają się oni poinformować osoby, które z niego korzystały, o ofertach pomocy bezdomnym oraz przygotują ją na następną noc.

Władze miasta zareagowały bardzo pozytywnie na inicjatywę zespołu Ulmer Nest. Niestety w 120-tysięcznym mieście Ulm bezdomność jest sporym problemem

Twitter/HomeDecorNews

Wewnątrz jest dość miejsca, aby osoba bezdomna mogła schować swój dobytek czy spać wspólnie z ukochanym zwierzakiem.

simon_ryan_property / instagram

Każdego poranka pracownicy czyszczą je, aby zachować wysoki standard higieny wewnątrz gniazd

Twitter/rubenanguiano

Co sądzicie o takiej inicjatywie?

Źródła: www.badische-zeitung.de