×

Jeśli zmagasz się z karaluchami, wystarczy umieścić tę mieszankę w każdym rogu mieszkania!

Karaluchy są obrzydliwe i nie ma co do tego wątpliwości. Wystarczy, że się na nie spojrzy i od razu człowiekowi wszystkiego się odechciewa. Napawa niepokojem sam fakt, że takie małe potworki mogą być w pomieszczeniu i nie ma się ochoty w ogóle przebywać w takim wnętrzu. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że przenoszą wiele bakterii i potrafią być w najbardziej obrzydliwych miejscach.

Zagrożenia zdrowotne

Karaluchy mogą mieć kontakt aż z 33 różnymi rodzajami bakterii, siedmioma różnymi rodzajami ludzkich patogenów, E.coli i salmonellą oraz sześcioma typami robaków pasożytniczych. Są to czynniki powodujące choroby. Niestety, co najgorsze, wystarczy tylko jeden karaluch do tego, aby skutecznie roznieść bakterie. Informacje pochodzące od Światowej Organizacji Zdrowia również nie są zbyt entuzjastyczne.

Cockroaches

Światowa Organizacja Zdrowia

Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia karaluchy mogą doprowadzić u ludzi do biegunki, gorączki, pojawienia się w organizmie wirusów, a nawet trądu! Do tego ataki astmy, problemy z przewodem pokarmowym, salmonellę, zakażenia dróg moczowych, sepsę i tyfus. Najgorsze jest to, że są odporne na wszelkiego rodzaju środki i w niektórych warunkach są w stanie przeżyć nawet do pięciu lat. Dlatego tak ogromnie ważne jest to, aby dbać o czystość i nie doprowadzić do sytuacji, w której w domu będzie brudno.

Cockroach

Czy jest możliwe pozbycie się nieproszonych gości bez używania inwazyjnych chemikaliów?

Rozwiązania, które możemy znaleźć w sklepach, zawierają substancje chemiczne, które mogą zaszkodzić ludziom i zwierzętom, a ponadto karaluchy uodporniły się na wiele substancji.

Przez tyle lat ludzie próbują się ich pozbyć i cieszy fakt, że o wrogu wiedzą dostatecznie dużo, aby ustalić kilka niezbędnych faktów. Z całą pewnością lubią one przebywać przy cieple, wilgoci i jedzeniu. Dlatego najprawdopodobniej znajdziesz je przy żywności lub przy wodzie. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie czyszczenie i odkażanie.

Cockroach!

Boraksowe kulki

Ta recepta (nawet potwierdzona przez firmy zajmujące się zwalczaniem szkodników) wykorzystuje proszek kwasu borowego do tego, aby pozbyć się karaluchów. Niszczy on szkielet owada i doprowadzi do jego zatrucia. Zacznie działać w ciągu 24-72 godzin. Cały proces zajmie około 3-4 tygodni.

Co potrzebujesz?

  • surowe żółtko jaja
  • 30-50 g proszku kwasu borowego (lub kwasu boraksowego lub borowego proszku)
  • rękawiczki lateksowe

Jak się do tego zabrać?

Wymieszaj żółtko i proszek kwasu borowego. Załóż rękawiczki. Wykonaj z mieszanki małe kuleczki ze średnicą około 1 cm. Po godzinie powinny być suche. Teraz są gotowe do użycia.

Kluczowe kroki

  • Po pierwsze, musimy upewnić się, że karaluchy nie mają dostępu do żywności
  • Musimy schować szczelnie jedzenie
  • Zabezpieczyć należy rury kanalizacyjne i inne obszary związane z wodą – izolacja jest szalenie ważna

Giant Cockroach

Gdzie umieścić kulki?

Oczywiście należy wziąć pod uwagę miejsca, w których najczęściej widujesz owady – to jest kluczowe. Najlepiej kulki ukryć nocą – na początku zostawić przez kilka godzin, pamiętaj o zgaszonych światłach przy tym miejscach. Następnie możliwie jak najszybciej zapal światła, aby zobaczyć migrację karaluchów. Nie zapomnij o łazience, kuchni, szczelinach w ścianie, szafkach i piwnicach. Musisz być czujny i przygotowany na to, że to będzie absorbujące zajęcie. Ważną wskazówką jest to, że karaluchy wydają specyficzny odgłos, gdy idą i mają zapach, który także nie należy do najprzyjemniejszych.

German Cockroach

Co jeszcze można zrobić?

Ważne jest, aby uszczelniać pęknięcia i szczeliny na ścianach i szafkach silikonem. Można je także dezynfekować za pomocą mieszanki sody oczyszczonej i wody z mydłem.

German Cockroach

Zdajemy sobie sprawę, że pozbycie się karaluchów nie jest najprostszą rzeczą pod słońcem, ale warto próbować i sięgać najpierw po to w miarę naturalne rozwiązania. W końcu ważne jest Twoje zdrowie!

 

Wybrane dla Ciebie

17 nieoczywistych zastosowań tabletek do zmywarki. Przydadzą się nie tylko w kuchni

Doświadczona gospodyni domowa za pomocą tabletek do zmywarki wyczyści dużo więcej, niż naczynia. Poniżej znajdziesz listę najbardziej użytecznych i pomysłowych zastosowań. Jest ich w brud – dosłownie i w przenośni. 1.Dodaj je do prania Tabletka do zmywarki sprawi, że ubrania nie tylko będą czystsze, ale i wyeliminuje przykry zapach w pralce po samym praniu.   […]

23 osoby, które przeprowadziły gruntowne czyszczenie ekstremalnie zabrudzonych rzeczy

Większość osób pozbywa się ekstremalnie zabrudzonych rzeczy i bardzo rzadko zwraca uwagę na zanieczyszczone płoty, chodniki czy podjazdy. Tymczasem przy użyciu wody można zdziałać prawdziwe cuda. Oto metamorfozy niewiarygodnie brudnych rzeczy. Nareszcie przejrzały na oczy! 1. Ceglane schody odzyskały pierwotny blask 2. Patio w rzeczywiści było kolorowe 3. Odnowiony żeliwny piec z 1904 roku 4. […]

13 sprytnych zastosowań WD-40 o których większość ludzi nie ma pojęcia!

WD-40 obok trytek oraz taśmy klejącej jest uniwersalnym problemem na wszystko! Miało się ruszać, ale się nie rusza? Na pomoc leci WD-40! Jednakże to nie jedyne jego zastosowania! Nieznane zastosowania WD-40 Okazuje się, że WD-40 nie służy wyłącznie jako środek o działaniu smarującym i wypierającym wodę. Poratuje także w sytuacji, gdy dzieci zaszalały z markerami […]

Koniec z szorowaniem brudnych fug. Ta genialna szczotka zrobi to za Ciebie!

Sprzątanie potrafi spędzić sen z powiek. Zwłaszcza jeśli zabieramy się za gruntowne czyszczenie łazienki oraz mocno zabrudzonych fug. Na szczęście powiększająca się liczba klientów Amazon Polska ma do dyspozycji genialny produkt, właśnie do zadań specjalnych 😉 Czy sprzątanie może być proste? via GIPHY Nie oszukujmy się, nie ma chyba osoby, która z wielką chęcią sięga […]

Dziesiątki ton plastiku zbierane są z oceanów każdego roku! I akcji sprzątania nie widać końca

Plastik to ogromne zagrożenie dla środowiska, zwłaszcza dla mórz i oceanów. Pewna załoga postanowiła wspomóc walkę ze sztucznymi tworzywami, wyruszając w 48-dniowy rejs. 48 dni walki z plastikiem Grupa z Ocean Voyages Institute regularnie walczy z plastikiem na oceanicznych wodach. W 2019 roku w ramach akcji posprzątali prawie 50 ton przeróżnych śmieci. W 2020 roku […]

13 zaskakujących sposobów jak sprawić, by stare rzeczy wyglądały jak nowe

Uwielbiam nowe rzeczy! Nieważne czy kupuję nowe spodnie czy jest to drewniana deska do krojenia – nowy nabytek zawsze poprawia mi humor. Niestety, z czasem wszystkie przedmioty zużywają się i starzeją, przez co nie wyglądają już tak ładnie jak kiedyś. Na szczęście, dzięki sekretnym trikom, można przywrócić dawny wygląd codziennym przedmiotom. Oto 13 z nich! […]