×

Na spacer zabierz ze sobą karton z dziurkami. Każdy mały florysta będzie zachwycony!

Dzieci uwielbiają zabawy na dworze i kontakt z naturą. W słoneczny dzień zabierz swoje pociechy na łąkę i zaproponuj im ciekawą aktywność. Niech każdy maluch zrobi swój własny kartonowy wazon.

kartonowy wazon
Atelier Dayhome/facebook

Letnie DIY

Co zrobić, aby uatrakcyjnić zwykły spacer po parku lub łące? Jest na to bardzo kreatywny sposób. Jeszcze w domu przygotuj kartony i pisakiem narysuj na nich zarysy wazonów czy doniczek. Następnie zrób kilka dziurek. Muszą być na tyle duże, aby spokojnie zmieściły się w nich łodyżki kwiatów, traw i innych roślin.

karton
Atelier Dayhome/facebook

Mały florysta

Kartonowe wazony rozdaj dzieciom, kiedy już znajdziecie się w parku czy na łące. Niech każde z nich zbierze dowolne rośliny i łodyżki przeciągnie przez dziurki w kartonie. Dzięki temu powstaną oryginalne kompozycje florystyczne.

kartonowy wazon
Atelier Dayhome/facebook

Rodzinny czas

Kartonowy wazon z pewnością ucieszy każdego malucha, który ma naturę odkrywcy. Oczywiście Ty również możesz przyłączyć się do zadania. Dzieci też z pewnością będą chciały zobaczyć, jak ułożysz swoje kwiaty. 😉

prace
Atelier Dayhome/facebook

Jeśli kwiaty to nie Twoja pasja, to zawsze może spróbować zaaranżować ogród z pomocą gabionów. Te stelaże wypełnione kamieniami, prezentują się wyjątkowo stylowo. 

Źródła: diply.com

Może Cię zainteresować

zamknij