×

Tysiące takich kulek jest teraz rozsypanych na ulicach. Wykorzystaj odpowiednio ich właściwości

Niewątpliwie za oknem widać już jesień, a więc sezon na zbieranie kasztanów rozpoczęty.

Wiele osób kolekcjonuje je i trzyma blisko telewizora i komputera z nadzieją, że dzięki temu będzie się zdrowszym. Mit czy kit?

Zaraz rozwiejmy Wasze wątpliwości i rzucimy kompletnie nowe światło na zastosowanie kasztanów. Będziesz zszokowany, ile ta roślina ma nam do zaoferowania!

1. Myciem zębów.

Kasztany mają działanie przeciwzapalne i pomagają wybielać zęby.

1

2. Kasztany jako dodatek do kąpieli.

Pobudza krążenie krwi w organizmie. Wystarczy kilka łyżek proszku z kasztanów namoczyć na noc, zagotować i dodać przez sito do kąpieli.

2

3. Kasztany jak detergent.

Jest to prawdopodobnie najbardziej znany sposób na wykorzystanie tej rośliny. Działają podobnie jak orzechy do prania, które można kupić w sklepie ze zdrową żywnością.

3

4. Szampon.

Oczywiście sprawdzi się także w pielęgnacji włosów.

4

5. Maseczka do twarzy.

Wymieszaj dwie łyżki drobnego proszku kasztanowego z niewielką ilością wody. Pozostaw na 10 minut i spłucz letnią wodą.

5

6. Żel pod prysznic.

Zapewni orzeźwienie i poczujesz się jak w SPA.

6

7. Gotowanie i pieczenie z kasztanami.

Dobrze zmielony proszek z kasztana, pozbawiony wcześniej goryczki może być stosowany jako zamiennik skrobi kukurydzianej.

7

8. Ratunek przed mszycami.

Nie tylko człowiek może skorzystać z kasztanowca. Rośliny również lepiej się rozwijają, gdy są spryskiwane wywarem z kasztanowca. Dzięki temu pozbywasz się niechcianych mszyc w sposób naturalny. Tylko 10 łyżek proszku gotuj przez 20 minut z małą ilością wody. Po ochłodzeniu przelej wywar przez sitko, wlej go do spryskiwacza i działaj!

8

9. Masaż.

Cenne składniki kasztanowca mogą być również wykorzystywane jako cudowne olejki do masażu. Szczególnie u ludzi, którzy cierpią z powodu żylaków i pajączków.

9

10. Proszek z kasztana.

Jak widać przydaje się w wielu sytuacjach i warto mieć go zawsze pod ręką. W łatwy sposób można zrobić go samemu w domu. Polecamy!

10

W naturalny sposób dbamy nie tylko o siebie, ale także o nasze środowisko!

Może Cię zainteresować

zamknij