×

Oto co wydarzyłoby się, gdybyś podczas lotu samolotem otworzył drzwi. Zagadka rozwiązana!

Podróżowanie samolotem to udogodnienie, dzięki któremu możemy znaleźć się szybko w odległych krańcach świata. To ogromny plus. który przemawia za tym, aby wybrać tę formę transportu.

Ale co by się stało, gdyby ktoś dotarł do drzwi awaryjnych, zanim zauważyłaby to obsługa? Czy drzwi otworzyłyby się i wyssały wszystkich pasażerów? Czy spowodowałoby to wybuch samolotu?

Post udostępniony przez @twnnyc5280

„To fizycznie niemożliwe”, powiedział dziennikarz Travel & Leisure Jason Rabinowitz. „Na wysokości lotów, różnica ciśnień między środowiskiem zewnętrznym a wnętrzem samolotu stwarza sytuację, w której drzwi nie mogą się otworzyć”.

Aby otworzyć wyjście awaryjne podczas lotu, człowiek potrzebowałby siły przynajmniej podnośnika hydraulicznego.

Otwarte drzwi mogłyby stworzyć dekompresję. Skoczek spadochronowy może wyskoczyć z samolotu, ale dopiero wtedy, gdy rozprężanie dzieje się w sposób kontrolowany.

pixabay.com

Jedna z takich sytuacji miała miejsce w 1988 roku, kiedy część dachu samolotu wybuchła. Samolot został zasysany przez otwór w samolocie. Pilot zdołał wylądować w ciągu 13 minut, unikając dodatkowych ofiar śmiertelnych.

Jeśli pilot dowie się, że jest awaria, może zacząć zmniejszać wysokość lotu, tak aby personel kabiny mógł otworzyć drzwi wyjściowe.

Nawet jeśli jest zupełnie niemożliwe otwarcie drzwi samolotu podczas lotu, nie oznacza to, że ​​próby dokonania tego obejdą się bez konsekwencji.

Możliwe jest złamanie uchwytu drzwi. W skrajnych przypadkach może to spowodować rozszczelnienie w samolocie, co doprowadziłoby charakterystycznego, syczącego dźwięku. Na pewno w tym momencie spadną na pasażerów maski tlenowe.

Każdy pasażer powinien być świadomy, że jego zachowanie w samolocie ma wpływ na atmosferę i odczucia innych osób.

Próba otwarcia drzwi awaryjnych podczas lotu w Stanach Zjednoczonych jest uważana za nieposłuszeństwo załodze – co grozi karą grzywny, a nawet więzieniem.

Może Cię zainteresować

zamknij