×

Oto co wydarzyłoby się, gdybyś podczas lotu samolotem otworzył drzwi. Zagadka rozwiązana!

Podróżowanie samolotem to udogodnienie, dzięki któremu możemy znaleźć się szybko w odległych krańcach świata. To ogromny plus. który przemawia za tym, aby wybrać tę formę transportu.

Ale co by się stało, gdyby ktoś dotarł do drzwi awaryjnych, zanim zauważyłaby to obsługa? Czy drzwi otworzyłyby się i wyssały wszystkich pasażerów? Czy spowodowałoby to wybuch samolotu?

Post udostępniony przez @twnnyc5280

„To fizycznie niemożliwe”, powiedział dziennikarz Travel & Leisure Jason Rabinowitz. „Na wysokości lotów, różnica ciśnień między środowiskiem zewnętrznym a wnętrzem samolotu stwarza sytuację, w której drzwi nie mogą się otworzyć”.

Aby otworzyć wyjście awaryjne podczas lotu, człowiek potrzebowałby siły przynajmniej podnośnika hydraulicznego.

Otwarte drzwi mogłyby stworzyć dekompresję. Skoczek spadochronowy może wyskoczyć z samolotu, ale dopiero wtedy, gdy rozprężanie dzieje się w sposób kontrolowany.

Jedna z takich sytuacji miała miejsce w 1988 roku, kiedy część dachu samolotu wybuchła. Samolot został zasysany przez otwór w samolocie. Pilot zdołał wylądować w ciągu 13 minut, unikając dodatkowych ofiar śmiertelnych.

Jeśli pilot dowie się, że jest awaria, może zacząć zmniejszać wysokość lotu, tak aby personel kabiny mógł otworzyć drzwi wyjściowe.

Nawet jeśli jest zupełnie niemożliwe otwarcie drzwi samolotu podczas lotu, nie oznacza to, że ​​próby dokonania tego obejdą się bez konsekwencji.

Możliwe jest złamanie uchwytu drzwi. W skrajnych przypadkach może to spowodować rozszczelnienie w samolocie, co doprowadziłoby charakterystycznego, syczącego dźwięku. Na pewno w tym momencie spadną na pasażerów maski tlenowe.

Każdy pasażer powinien być świadomy, że jego zachowanie w samolocie ma wpływ na atmosferę i odczucia innych osób.

Próba otwarcia drzwi awaryjnych podczas lotu w Stanach Zjednoczonych jest uważana za nieposłuszeństwo załodze – co grozi karą grzywny, a nawet więzieniem.

 

Wybrane dla Ciebie

10 cennych porad, dzięki którym nie zachorujesz w trakcie i po podróży samolotem

Nawet dla najbardziej wprawionego turysty czy podróżnika lot samolotem może być stresujący. Oprócz tych wszystkich trudności związanych z odprawą, opóźnieniem lotów, krzyczącymi dziećmi i przepychającymi się ludźmi, pojawiają się również problemy ze złym samopoczuciem. Co w takim razie można zrobić aby uniknąć złego samopoczucia po wylądowaniu? Złe samopoczucie podczas podróży to nie wszystko! Często gdy […]

10 super ważnych wskazówek na prawidłowy rozwój dziecka. Jego przyszłość leży w Twoich rękach

Czasami rodzice zbytnio pomagają swoim dzieciom. Dorośli nie mogą znieść myśli, że ich dzieci mogłyby zrobić coś samodzielnie, bo wydaje im się, że to będzie złe, a po drugie będzie trwało całą wieczność. Otóż zadaniem każdego rodzica jest pomagać pociechom, ale przy okazji dbać o ich rozwój i o to, aby rozwijały własne doświadczenie. Jak […]

12 nietypowych zastosowań proszku do pieczenia. Przyda się nie tylko w kuchni

Proszek do pieczenia to powszechnie znany środek, który potrafi wybawić nas z niejednej opresji. Dodatkowo jest tani oraz sprawdzi się doskonale nie tylko  w kuchni. Oto nietypowe zastosowania proszku do pieczenia, które przydadzą się każdemu w codziennym życiu. My znamy ich aż 11, a Ty? Zaraz poznasz kilka pomysłowych sztuczek, które udowodnią, że warto mieć […]

35 genialnych trików, które z łatwością rozwiązują wiele niezwykłych problemów dnia codziennego

Każdego dnia wykonujemy wiele czynności i zadań. Wiele z nich stały się naszą codziennością i nie zastanawiamy się czy istnieją inne alternatywy, które ułatwiłyby codzienne funkcjonowanie. A jak się okazuje, istnieje masa takich rozwiązań. Jeśli jesteś fanem ciekawych nowinek, niestandardowych sposobów i oryginalnych pomysłów, trafieś w odpowiednie miejsce! Szukasz ciekawych zabaw dla swoich dzieci w […]

20 projektantów, którzy znaleźli idealne rozwiązania ułatwiające codzienność

Ludzie, którym nie odpowiadają pewne codzienne rzeczy, stają się projektantami i starają się stworzyć nowe rozwiązania, ułatwiające życie. Patrząc na to, że ich pomysły zostały wprowadzone do życia codziennego, można stwierdzić, że takich rozwiązań potrzebowało społeczeństwo. Jestem pewna, że o niektórych projektach nawet nie pomyślałeś, że są Ci potrzebne, jednak gdy je ujrzysz od razu […]

Mężczyzna w 10 minut odśnieżył cały śnieg z dachu. Potrzebował jedynie długi sznur

Usuwanie ciężkich zwałów śniegu na pewno nie znajduje się na liście rzeczy, które lubimy robić. Jest to niebezpieczne i męczące, a jednak pozostawienie warstw śniegu na dachu budynku, również do bezpiecznych nie należy. Dzisiejsza wskazówka zupełnie odmieni nielubianą czynność. Odrobina siły i kawałek sznurka rozwiąże problem zalegającego śniegu Sposób ze sznurkiem sprawdzi się na każdym […]