×

Oto, co wydarzyłoby się, gdybyś podczas lotu samolotem otworzył drzwi

Podróżowanie samolotem to ulubiona forma podróży wielu ludzi. Szczególnie jeśli chcą udać się do miejsca oddalonego o tysiące kilometrów. Ale nie tylko! Lot samolotem jest szybki i wygodny – wyklucza tłumy w przedziałach, niewygodne siedzenia i korki. Wielu z nas wybiera więc samolot nawet, jeśli chce się dostać między poszczególnymi większymi miastami w kraju. Pewnie i Ty należysz do grona pasażerów linii lotniczych, jeśli czytasz ten artykuł. Ale czy wiesz, czego nie wolno robić w samolocie? Jak się nie zachowywać, aby nie utrudniać podróży innym? I czego bezwzględnie nie próbować, aby nie doprowadzić do katastrofy?

Jakich drzwi nie otwierać w samolocie? Awaryjnych!

Pewnie przez myśl przemknęła Ci wizja, jak przez te otwarte drzwi pasażerowie wysysani są z samolotu w powietrze? Nie, tak się zdarzyć nie może. Na tak dużej wysokości różnica ciśnień w samolocie i poza nim jest zbyt wielka, aby otworzenie drzwi mogło być w ogóle możliwe. Co nie zmienia faktu, że próba ich otworzenia byłaby głupstwem i aktem niedojrzałości ze strony takiego zawadiaki.

Ale żeby wyskoczyć ze spadochronem, to trzeba przecież jakoś otworzyć te drzwi!

Tak, racja! Jednak wtedy dzieje się to w sposób kontrolowany – następuje stopniowe rozprężanie.

Zachowania niedozwolone w samolocie są surowo karane!

Jeśli ktoś byłby na tyle nieodpowiedzialny, żeby jednak próbować otworzyć te drzwi, to naraziłby się na srogie kary!
Obsługa samolotu najpewniej szybko zwróciłaby na to uwagę i zaprowadziła porządek.

Jeśli jednak personel nie zauważyłby tego od razu, to niesforny pasażer mógłby urwać uchwyt do drzwi, czym wyrządziłby wielką szkodę! W skrajnym przypadku doprowadziłoby to do rozszczelnienia w samolocie, co dałoby się poznać po charakterystycznym syczeniu.

Może to grozić grzywną, a nawet więzieniem!

A czy znasz samolotowy savoir-vivre? Poznaj 13 złotych zasad, których bezwzględnie powinieneś przestrzegać, aby uchodzić za wzorowego pasażera!

Może Cię zainteresować