Kategorie Domowe trikiGenialneLajfhaki

Dodawanie brokułów do kawy to nowy trend. Spróbujesz takiego połączenia?

Trendy pojawiają się nie tylko w modzie, ale również w kuchni! Kiedyś dodawanie cynamonu do latte było czymś szokującym, a dziś jest to klasyk każdej kawiarni. Masło orzechowe lub papryczka chilli? Też mało zaskakujące… Dlatego co powiesz na brokuły w filiżance małej czarnej?

Magiczna moc brokuła

Jeśli jesteś fanem zdrowego stylu życia, na pewno wiesz że zielone smoothie lub sałatki przygotowane wyłącznie z zielonych warzyw, mają pozytywny wpływ na nasz organizm. Jednak jak się okazuje brokułów można używać nie tylko w sałatkach czy jako dodatek do obiadu.

via GIPHY

Fanatycy zdrowia i miłośnicy kawy z Australii postanowili połączyć dwa, do tej pory, nie pasujące ze sobą składniki i stworzyć „napój idealny”. Proszek z brokułów to nowy dodatek, z którym należy podawać codzienną kawę.

Brokuł w proszku

Jeśli musiałbyś wybrać między soczystym burgerem a brokułem, wydaje mi się, że wybór jest prosty. Większość z nas woli tuczące przekąski niż te zdrowe. W trosce o społeczeństwo, pewna australijska organizacja postanowiła stworzyć grupę, która za zadanie miała opracować sposób, dzięki któremu ludzie zaczną jeść więcej warzyw. Brokuły są pełne żelaza, witamin i manganu dlatego naukowcy wpadli na pomysł, aby to właśnie to warzywo zostało sproszkowane.

Dodawanie brokułów do kawy to nowy trend. Spróbujesz takiego połączenia?
youtube.com

Proszek składa się z resztek brokułów, które są zbierane, a następnie suszone i przetwarzane. Taki sposób ma dwie zalety: zmniejsza ilość odpadów roślinnych, a przetworzone brokuły są wykorzystywane do wytwarzania zdrowego produktu. Według pomysłodawców brokułowego proszku, zjedzenie zaledwie dwóch łyżek tak przygotowanego warzywa, równa się zjedzeniu całego brokułu.

Kawa z brokułami

Dodawanie brokułów do kawy to nowy trend. Spróbujesz takiego połączenia?
youtube.com

Jednak jedzenie samego proszku dla wielu osób nie jest zbyt przyjemne dlatego też pewna kawiarnia znajdująca się w Melbourne postanowiła sprzedawać swoje latte oraz cappucino z takim dodatkiem. Zastanawiasz się jak smakuje takie połączenie? Właściciel kawiarni opisuje to zdarzenie jako przyjęcie dużej ilości warzyw, w postaci płynnej.

Obecnie proszek jest testowany i sprawdzany, dlatego też nie ma pewności czy trafi do reszty państw.

Skosztowałbyś takiej kawy?

Nawet jeśli nie pamiętaj, że brokuły są bardzo ważne i codziennie należy spożywać odpowiednią dawkę warzyw, które dostarczają naszemu organizmowi odpowiednich witamin i mikroelementów.

via GIPHY

Fotografie: freepik.com