×
Wirtualna Polska

Kiedy czuję, że w moim życiu dzieje się coś nie tak, zawsze robię ten prosty rytuał

Przyprawy z kuchennej szafki sprawdzą się nie tylko do gotowania. Często nie zdajemy sobie sprawy z ich wielozadaniowości, która wiąże się też z ziołolecznictwem. Podpowiadamy, jak palenie liścia laurowego zmieni twoje życie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Liście laurowe są wykorzystywane w m.in. ezoteryce, ponieważ wpływają na oczyszczenie domu oraz siebie z negatywnej energii. Posiadają wiele magicznych właściwości, które warto znać.

Czym są liście laurowe?

Liście laurowe są suszonymi liśćmi wawrzynu szlachetnego, który od wieków znany jest z szerokich zastosowań m.in. kulinarnych oraz zielarskich. Najczęściej rośnie w obszarach śródziemnomorskich i Azji Zachodniej, jednak nadaje się także do uprawy jako roślina doniczkowa. Warto wiedzieć, że symbolika liści laurowych ma ogromne znaczenie w sztuce i kulturze. Starożytni wierzyli oraz przypisywali im boskie moce, wykorzystując je do plecenia wieńców laurowych dla zwycięzców olimpijskich. Co ciekawe, uważano je często za środek ochraniający budynki i ich mieszkańców przed kataklizmami, chorobami oraz złymi urokami.

Palenie liścia laurowego przyniesie wiele korzyści, Fot. Genialne

Palenie liścia laurowego przyniesie wiele korzyści, Fot. Genialne

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Już nasze babcie używały ich na bezsenność. Weź tylko 2 liście i zapalniczkę

Korzyści z palenia liści laurowych

Na przestrzeni wieków ludzie często spalali liście laurowe. Odbywało się to w formie rytuału mającego oczyścić ich oraz domostwa z negatywnych emocji. Metoda ta miała za zadanie przywrócić prawidłową energię i równowagę w domostwie, która mogła zostać zaburzona przez m.in. wizytę gości lub nieproszonych bytów pozaziemskich. Obecnie od kilku lat trwa mocny trend, w którym powraca się do starych metod mających źródło w wiedzy ludowej. Warto wiedzieć, że w innych krajach oraz kulturach ta metoda oczyszczenia za pomocą liści laurowych była również stosowana, jednak w zależności od szerokości geograficznej i dostępności ziół, wykorzystywano np. białą szałwię.

Palenie liścia laurowego sprawi, że poczujesz różnicę, Fot. Pixabay

Palenie liścia laurowego sprawi, że poczujesz różnicę, Fot. Pixabay

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Palenie liścia laurowego — jak zrobić to poprawnie?

Na samym początku warto pamiętać o tym, aby korzystać z ich dobrodziejstwa z rozwagą i odpowiednim pozytywnym nastawieniem. Dobrze jest potraktować tę metodę jak rytuał, który ma przysłużyć się podniesieniu naszych wibracji oraz polepszeniu relacji z pozostałymi domownikami. W pierwszej kolejności najlepiej posprzątać dom. Pomoże to w procesie oczyszczania energii, który będzie o wiele bardziej skuteczny i efektywniejszy. Przed zapaleniem liści trzeba przygotować żaroodporne naczynie, aby palenie nie stanowiło zagrożenia. Następnie podpalając liście, należy myśleć o dobroczynnym działaniu dla nas. Po zakończonym paleniu warto przewietrzyć dom lub pomieszczenie w celu pozbycia się złej energii.

 

Zobacz również: Do prania wkładam dwa liście laurowe. Ten trik oszczędza mi sporo czasu i nerwów

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska