×
Wirtualna Polska

Kiedy koleżanka nałożyła pastę do zębów na podpaskę, wyśmiałam ją. Teraz też tak robię

Nie od dziś wiemy o korzystnych właściwościach pasty do zębów, która nie służy tylko do dbania o higienę jamy ustnej. Często wykorzystywana jest jako znakomity środek czyszczący różne zabrudzenia w domu. Dziś podpowiemy, jak zadziała pasta do zębów i podpaska.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W okresie wiosenno-letnim zwracamy większą uwagę na stopy, ponieważ wysoka temperatura i piękne słońce zachęcają do ich odkrywania. Jednak często skóra na nich nie jest miękka i sprężysta, a zaniedbana, przez co zakładamy zakryte obuwie nawet w najcieplejsze dni. Sprawdź jak przygotować skuteczną, prostą i domową miksturę, która poprawi kondycję twoich stóp.

Jak przygotować mieszankę z pasty do zębów i podpaski?

Wszystko, czego potrzeba, to: miska, łyżka, pasta do zębów, soda oczyszczona i podpaska. Do miski należy dodać 3 łyżki pasty do zębów oraz jedną łyżkę sody oczyszczonej (3:1), a następnie wymieszać na jednolitą masę. Teraz gotową mieszankę należy dokładnie rozsmarować na całej powierzchni podpaski, ponieważ ta część będzie przylegać do skóry. Na koniec wystarczy przykleić podpaskę z pastą do zębów i sodą na stopę oraz zabezpieczyć skarpetką, aby zadziałała jeszcze lepiej. Po czasie około 2 godzin zdejmij delikatnie skarpetkę i podpaskę ze stopy, a resztki preparatu spłucz wodą. Zabieg warto powtarzać minimum 2 razy w tygodniu.

pasta do zębów i podpaska pomogą zadbać o stopy, fot. Freepik

pasta do zębów i podpaska pomogą zadbać o stopy, fot. Freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Przyklej podpaskę pod pokrywą śmietnika w łazience. Pozbędziesz się wstydliwego problemu

Pozostałe triki z podpaską są równie skuteczne

Ten kobiecy artykuł higieniczny znakomicie sprawdzi się jako zawieszka odświeżająca do szafy. Wystarczy podzielić podpaskę na kilka mniejszych części i zaaplikować na wewnętrzną stronę kilka kropli wybranego olejku eterycznego, np. lawendowego. Teraz należy przykleić kawałek do ściany szafy lub półki i cieszyć się pięknym zapachem, który nie tylko przenika na ubrania, ale również odstrasza mole. Sposób ten sprawdzi się także na lepszy sen, wystarczy nasączyć całą podpaskę (bez wcześniejszego rozcinania) olejkiem lawendowym i umieścić pod kołdrą lub poduszką. Lawenda skutecznie koi nerwy oraz łagodzi stres i pomaga szybkiej zasnąć.

Pasta do zębów i podpaska? fot. Genialne

Pasta do zębów i podpaska? fot. Genialne

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Podpaski na obcierające buty

Zazwyczaj nowe obuwie dopasowując się do stopy, obciera je. Jest to bolesne i zniechęca do chodzenia w butach. Wystarczy odciąć kawałek podpaski i przykleić ją w miejsce, które powoduje otarcia.

 

Zobacz również: Trik z folią aluminiową rozgrzeje Twoje zimne stopy! Od razu poczujesz różnicę

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować