×

Kiedy warto wyposażyć się w pawilon ogrodowy?

Marzysz o popołudniu spędzonym na swoim tarasie lub w ogrodzie? Każdy chciałby, aby właśnie wśród zielonych roślin oraz kolorowych kwiatów, mógł spędzać kilka letnich i wiosennych miesięcy. Szczęśliwi posiadacze domów jednorodzinnych mogą sobie na to pozwolić. Na działce można rozplanować część rekreacyjną, z ogródkiem, trawnikiem basenem lub innymi elementami ogrodowej architektury. Każdy lubi coś innego, ale najważniejsze, by odnaleźć wśród takiego wyposażenia to, które spełni nasze oczekiwania.

Lubisz spędzać czas z przyjaciółmi właśnie w ogrodzie? Popołudniowe grillowanie i biesiadowanie, przy smacznej kiełbasce to Twój żywioł? A może lubisz, gdy wpadają do Ciebie znajomi na krótszą lub dłuższą pogawędkę? Relaks w ogrodowym pawilonie na wygodnym fotelu to coś, co sprawi, że szybko nabierzesz sił na kolejny pracowity dzień!

Pawilon o drewnianej konstrukcji „Jola” fot. Ogrodosfera

Deszcz w letni dzień – czy zawsze musi popsuć imprezę?

Wyobraź sytuację, w której w piękny, słoneczny dzień zapraszasz do swojego ogrodu gości. Niestety, połyskujące blaskiem słońce nagle chowa się za przelotną chmurę z której zaczyna mżyć deszcz. Taki scenariusz może niestety spotkać każdego. Pogoda jest w Polsce bardzo zmienna i nieprzewidywalna. W taki właśnie przypadku sprawdzi się pawilon ogrodowy, który ochroni przez umiarkowanym deszczem dzięki któremu nie trzeba rezygnować z planów. Jeśli jednak chcemy korzystać z ogrodu czy tarasu w duży i długotrwały deszcz to jedynym rozwiązaniem jest lite zadaszenie.

Szkodliwe promienie UV – niebezpieczne dla dzieci i dorosłych

Nic dziwnego, że gdy tylko nadchodzi sezon wiosenno-letni, to wszędzie i dosadnie usłyszeć można ostrzeżenia dotyczące opalania. Niestety silne promienie słoneczne mogą bardzo szybko przypiec skórę, spowodować niebezpieczne podrażnienia, a co więcej, także spowodować w przyszłości możliwość wystąpienia raka skóry. Warto zadbać o zacienienie, dzięki któremu dziecko oraz rodzice będą mogli wypoczywać w komfortowych warunkach bez pilnowania i pamiętania o filtrze do opalania. Pawilon ogrodowy sprawdzi się jako miejsce relaksu w cieniu przy jednoczesnym obcowaniu z naturą. Materiałowe zadaszeni da poczucie lekkości oraz przytulności.

Pawilon ogrodowy „Walencja” fot. Ogrodosfera

Komfortowa i bezpieczna strefa wypoczynku z pawilonem ogrodowym!

W ogrodzie przeszkadza nie tylko silne słońce, zmieniające się warunki pogodowe, ale również wiatr oraz owady czyhające na chwilę nieuwagi. Na szczęście każdy z tych przykrych elementów ogrodowych można wyeliminować, by wypoczynek, był naprawdę przyjemny. Parawany przeciwwietrzne oraz preparaty przeciw owadom np. świece, zapachy, czy produkty na skórę powinny dostatecznie dać sobie radę by przyjemnie spędzić czas w ogrodzie. Jeśli jednak szukamy innego rozwiązania to z pomocą przychodzi nam właśnie pawilon ogrodowy. Lepsze modele posiadają wbudowane zasłony do zaciągania z dowolnej strony w przypadku wiatru oraz moskitierę by w spokoju spędzić czas bez konieczności troszczenia się o specjalne preparaty. Pawilon ogrodowy to w większości przypadków przenośna konstrukcja, która jest łatwa do rozłożenia i co ważne także prosta w montażu. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto porównać ceny modeli, ich wyposażenie oraz opinie o produktach. Zacząć można od sklepów wyspecjalizowanych w produktach do ogrodu dla przykładu na ogrodosfera.pl/pawilony-ogrodowe a po wybraniu interesującego modelu pawilonu warto sprawdzić opinie w internecie.

Pawilon ogrodowy to również bardzo lekki i stylowy design. Aby stworzyć w jego wnętrzu romantyczny i relaksujący klimat, wystarczy zamocować oświetlenie, dla przykładu led, przygotować odeskowaną podłogę, ustawić meble i promiennik ciepła. Dzięki tym zabiegom zyskamy cudowne miejsce relaksu nawet w chłodniejsze dni i wieczory.

Z każdego pawilonu ogrodowego można stworzyć oazę relaksu i w dodatku w dowolnym miejscu ogrodu. A co ważne w rozsądnej cenie.

Może Cię zainteresować

zamknij