×

Kiedy zabieram się do sprzątania, biorę do ręki wieszak. Trik do zadań specjalnych

Sprzątanie pod meblami, kuchenką czy lodówką to prawdziwe utrapienie. Zbiera się tam kurz oraz resztki jedzenia. Jak łatwo wymieść stamtąd wszystkie zanieczyszczenia?

Pod meblami, lodówką czy kuchenką bardzo łatwo gromadzi się kurz. Niestety niezwykle ciężko go usunąć. Wszystko dlatego, że taka operacja wymaga użycia płaskiego narzędzia, które z łatwością weszłoby w wąskie szczeliny i niewysoką przestrzeń. Jak zatem pozbyć się kurzu w tych newralgicznych miejscach? Okazuje się, że na to też jest rada.

Jak usnąć kurz spod mebli?

Najpierw weź do ręki płaski wieszak. Może być plastikowy czy druciany. Te wykonane z drewna są za grube. Później wokół jednego ramienia wieszaka owiń dowolną ściereczkę. Przyczep ją za pomocą taśmy samoprzylepnej.

Jak usunąć kurz spod mebli
Jak usunąć kurz spod mebli? Fot. genialne.pl

Taki oto gadżet wsuń pod lodówkę lub meble i wymieć wszelkie zanieczyszczenia. Zobaczysz jak łatwo Ci to pójdzie. Możesz również lekko zwilżyć ściereczkę. Dzięki temu wyłapiesz cały kurz i nie będzie on roznosił się po pomieszczeniu.

Jak usunąć kurz spod mebli
Jak usunąć kurz spod mebli? Fot. genialne.pl

Błędy popełniane podczas sprzątania

Używanie mioteł

Tak naprawdę miotły tylko unoszą kurz w powietrze i sprawiają, że bardzo łatwo rozprzestrzenia się po pomieszczeniach. Dlatego zamiast mioteł używaj odkurzacza. Możesz również wyposażyć się w odkurzacz ręczny, który usunie wszystko to, co przez przypadek rozsypałeś.

Spryskiwanie mebli środkiem do czyszczenia

Najpierw zawsze zaaplikuj produkt czyszczący na ściereczkę, a dopiero później przetrzyj nią meble. Dzięki temu nadmiar preparatu zostanie wchłonięty, a na meblach nie powstaną tłuste plamy.

sprzątanie pod meblami
Sprzątanie pod meblami, fot. Freepik

Ścieranie kurzy przed odkurzaniem podłogi

Zawsze najpierw odkurz dywany i podłogi, a dopiero później wyczyść meble. Jeżeli odwrócisz kolejność, to zanieczyszczenia z podłogi wzbiją się do góry i osiądą na wysprzątanych meblach.

Spuszczanie wody w otwartej toalecie

Sprzątając sedes zawsze wlewasz do niego silnie działające detergenty. Dlatego kiedy spuszczasz wodę, to koniecznie zamknij klapę. Dzięki temu kropelki detergentu nie osiądą na innych rzeczach w łazience.

Do czego służą poszczególne końcówki do odkurzacza? Każda z nich oszczędza czas podczas sprzątania

6 genialnych trików, które ułatwiają pranie. Każdy powinien je znać

Może Cię zainteresować