×

Kładę gazetę do zamrażarki i oszczędzam w ten sposób prąd!

Lodówka to jeden z największych pochłaniaczy energii, a tej zimy będziemy szczególnie wnikliwie szukać przydatnych i sprawdzonych trików na to, jak zaoszczędzić. Pora odłożyć dumę na bok, bo zmuszają nas do tego wciąż rosnące ceny prądu. Po co przepłacać, skoro można w łatwy sposób zmniejszyć jego zużycie? Nawet nie zauważysz różnicy w użytkowaniu, a rachunki przyjdą niższe! Chcesz wiedzieć, jak skutecznie oszczędzać na zamrażarce? Ten sposób być może Cię zadziwi, ale jeszcze bardziej zaskoczą Cię jego rezultaty!

Jak zaoszczędzić prąd na lodówce? Przez zamrażarkę!

Sprzęt ten działa na zasadzie: im więcej, tym oszczędniej. Dobrze więc, jeśli mamy zapełniony zamrażalnik – wtedy jest wydajniejszy. Ale nie ma sensu zamrażać produktów, jeśli nie mamy takiej potrzeby. Jeśli zrobiłeś już zapasy, a w szufladkach nadal masz puste miejsce, wykorzystaj ten trik! Niewiele osób o nim wie, a szkoda, bo wpływa na to, że zamrażarka pochłania o wiele mniej prądu!

Jak oszczędzać na zamrażarce
Jak oszczędzać na zamrażarce? Fot. źródła własne

Chcesz mieć pełną zamrażarkę? Wypełnij ją gazetą!

Wykorzystaj maksymalną pojemność – jedzenie przesuń na zewnętrzne strony szuflady, a środek wypełnij papierem. W ten sposób będziesz też eko, bo wykorzystasz czasopismo, które po przeczytaniu normalnie byś wyrzucił.

Jak oszczędzać na zamrażarce
Jak oszczędzać na zamrażarce? Fot. źródła własne

Widzisz? Oszczędzanie prądu w domu jest proste!

Ale jak to działa?
Zamrażarka działa na wyższych obrotach, jeśli poprzez otwarcie drzwi, dostanie się do niej ciepłe powietrze, które musi szybko schłodzić. A będzie go tym mniej, im mniej miejsca będzie w szufladach (bez znaczenia, czy wypełnisz je jedzeniem, czy papierem).

Innym sposobem jest wypełnienie szuflady woreczkami z wodą, która zamieni się w lód. Nie wydasz na to dużo pieniędzy, a zaoszczędzisz wiele energii!

Możesz zamrozić też styropian, czy styropianowe wypełniacze do paczek.

Szukasz więcej sprawdzonych metod na efektywne oszczędzanie? Zmień ustawienia w pralce, a do jednego prania zużyjesz nawet 60% mniej prądu!

 

Jeśli chcesz jak najlepiej przygotować się do nadchodzącej zimy, to poznaj też trik na dokładne czyszczenie kaloryfera!

Może Cię zainteresować