×

Rosyjska Roszpunka nie obcina włosów od 23 lat. Obecnie sięgają jej aż do pięt i bez trudu wspiąć się po nich książę

W dzieciństwie wiele dziewczynek marzy o tym, aby zostać baśniową Roszpunką z niebotycznie długimi włosami. Pewnej Rosjance ta sztuka udała się doskonale.

lik_anzhelik/instagram

Rosyjska Roszpunka

Angelica Baranova mieszka w miejscowości Pokosnoye (obwód irkucki). Ma 28 lat i uwagę otoczenia zwraca swoimi bardzo długimi włosami. Sukcesywnie zapuszcza je od 5 roku życia. Wszystko dzięki jej rodzicom, który uznali, że ma wyjątkowo gęste oraz zdrowe włosy i będą spektakularnie prezentowały się kiedy urosną. Obecnie jej włosy mają 1,35 cm, a Angelica podcina jedynie regularnie końcówki (nie więcej niż 10-15 cm).

lik_anzhelik/instagram

Mycie i olejowanie

Włosy sięgają kobiecie do pięt. Jak przyznaje utrudniają jej trochę poruszanie się, ale uważa, że to mała cena, gdyż przyciągają wzrok i budzą ogólny zachwyt. Angelica myje je dwa razy w tygodniu i wciera w nie olej kokosowy lub łopianowy. Później muszą wyschnąć na powietrzu (nie używa suszarki).

lik_anzhelik/instagram

Mieszkanie za włosy

Angelica dzięki swoim zdumiewającym włosom wygrała mieszkanie w Moskwie. Wzięła udział w konkursie Rosyjski warkocz i zdobyła pierwszą nagrodę. Konkurs nawiązuje do rosyjskiej tradycji plecenia warkoczy i zapuszczania włosów.

lik_anzhelik/instagram

Warkocz powodem do dumy

We wcześniejszych wiekach każda Rosjanka zapuszczała włosy, a jej warkocz był powodem do dumy. Pojedynczy warkocz nosiły panny, a dwa warkocze zaplatały na głowie mężatki. Kiedy w warkocz wplatano wstążkę, oznaczało to, że dziewczyna jest gotowa do zamążpójścia.

lik_anzhelik/instagram

Angelica nie ścinała włosów od 23 lat i ma już swojego księcia.

😉

lik_anzhelik/instagram

Włosy na wakacjach 😉

lik_anzhelik/instagram

Kosmyki żyją własnym życiem

lik_anzhelik/instagram

Sama radość

lik_anzhelik/instagram

BONUS

Szybkie plecenie warkocza. 😉

A jak długie są Twoje włosy?

Źródła: www.boredpanda.com

Może Cię zainteresować

zamknij