×

Kolczasta zasłonka prysznicowa skutecznie wygodni Cię z zza długiej kąpieli

Jak zacząć oszczędzać wodę podczas kąpieli? Na to pytanie w bardzo kreatywny sposób postanowiła odpowiedzieć francuska projektantka, która stworzyła zasłonkę prysznicową, która dosłownie wygoni Cię z zza długiej kąpieli.

Oszczędzanie wody jest bardzo ważne i nie chodzi tutaj tylko o niepotrzebnie marnowanie wody, co powoduje wzrost rachunków i mniejszą ilość pieniędzy na Twoim koncie. Nie od dziś wiadomo, że działania człowieka przyczyniają się na szkodę planecie, jednak dopiero, gdy ludzie usłyszeli pojęcie „zero waste”, ekologia weszła na zupełnie inne tory i nabrała rozpędu.

Francuska projektantka, Elisabeth Buecher, postanowiła walczyć z nadmiernym zużyciem wody podczas kąpieli i stworzyła zasłonkę prysznicową, która w skuteczny sposób wygoni Cię spod prysznica – i to już po 4 minutach! Po tym czasie zasłonka (a właściwie kolce), zaczynają wypełniać się powietrzem, to uniemożliwia stanie pod prysznicem, ponieważ szpikulce zajmują całą przestrzeń.

Według dermatologów, 4 minuty to wystarczający czas, aby dokładnie się umyć i wyjść spod prysznica. Zasłonka prysznicowa nie uwzględnia jednak czasu spędzonego na bezczynnym staniu – jednak jaki jest sens kontemplować bez ciepłego strumienia wody, kapiącego po głowie?

Chociaż projekt Elisabeth Buecher powstał w 2011 roku, to dzięki dużemu zainteresowaniu działaniami ekologicznymi, o jej zasłonce prysznicowej znowu zrobiło się głośno. Zasłonka prysznicowa to element całej serii nazwanej „Moja zasłonka prysznicowa jest zielonym wojownikiem”. Nie jest ona jednak produktem, który można kupić i umieścić w swojej łazience.

Jak działa kolczasta zasłonka prysznicowa?

Kurtynę prysznicową należy podłączyć do baterii prysznicowej. Po 4 minutach, czujnik z zasłony wysyła sygnał, który uruchamia pompę odpowiedzialną za napełnienie kolców powietrzem.

Kolczasta zasłonka prysznicowa to instalacja artystyczna i nigdy nie trafiła do sprzedaży. Jak twierdzi Buecher, jej projekt ma uświadamiać społeczeństwo jak ważne jest oszczędzanie wody.

Innym projektem artystki z serii jest „Pułapka”- nadmuchiwana zasłona prysznicowa. Po 4 minutach zasłonka zaczyna wysysać powietrze, tworząc pułapkę. Aby nie zostać uwięzionym należy wyjść spod prysznica przed upływem zalecanego czasu.

Celem całej serii instalacji jest wywołanie debaty na temat problemów związanych z wodą i uświadomienie ludziom ich konsumpcji.

Co myślisz o tych projektach? Czy faktycznie dzięki takim produktom ilość zużycia wody zmalałby?

Zobacz także:

1) Wkładki dla mężczyzn z chudzielca zrobią mięśniaka. I to w kilka chwil

2) Torebka na prosecco to najgorętszy hit tego lata. Dobrze, że ma miejsce na lód

3) Powstały pierwsze przenośne pisuary dla kobiet. Korzystanie z toalety będzie krótsze

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

25 miast, które wyglądają jak z ponurego filmu, ale tak naprawdę przedstawiają naszą rzeczywistość

Coraz więcej osób chce żyć w zgodzie z naturą. Zwraca uwagę na problem śmieci, wszechobecnej betonozy i nieustannego zanieczyszczania środowiska. Niestety są już na Ziemi miejsca, które wyglądają jak z filmu science-fiction. Oto kolekcja zdjęć, które dają do myślenia. #1 Zacznijmy od polskiego akcentu: centrum Bartoszyc, przed i po „rewitalizacji” #2  Makau, Chiny #3 Norilsk, […]

13 cennych porad Internautów, które sprawią, że pieniądze przestaną wyfruwać z Twojego portfela

Każdy zna porzekadło pieniądze szczęścia nie dają. Z drugiej strony wiemy, że życie bez nich byłoby niemożliwe. Są ludzie, którzy potrafią umiejętnie inwestować swoje fundusze i nigdy nie zostają z pustym portfelem. Istnieją również tacy, których pieniądze ewidentnie się nie trzymają. Co zrobić, aby pod koniec miesiąca konto bankowe nie świeciło pustkami? Z pomocą przychodzą […]

13 patentów na to, jak bez dużej szkody dla portfela przeżyć podwyżkę cen prądu i zachować wewnętrzny spokój

Jak się okazuje podwyżka cen prądu w 2022 roku jest nieunikniona. Zapewne odbije się na kieszeni każdego konsumenta. Jednak wdrażając w codzienne życie kilka zasad, można nauczyć się sprytnie oszczędzać prąd w swoim gospodarstwie domowym. Nie jest to duże wyrzeczenie, a zawsze przyjemniej jest otrzymać niższy rachunek, który nie będzie raził w oczy. 1. Właściwe […]

17 genialnych inspiracji na recykling starych rzeczy

Niektórzy ludzie mają szczególny talent, aby zobaczyć w zwykłych przedmiotach, coś zupełnie innego. Np. co powiesz, aby ze starej trampoliny zrobić ogrodową huśtawkę? Lub użyć roweru do stworzenia umywalki? Kreatywność pozwala na stworzenie naprawdę niezwykłych rzeczy, które z pewnością zadziwią niejednego. Dlatego koniecznie zobacz poniższe inspiracje na recykling mebli! Jeśli chcesz możesz podzielić się z […]

BEEcosystem to modułowy ul, dzięki któremu będziesz mógł hodować pszczoły w salonie

Pszczoły od ładnych paru lat są u nas w modzie. Wszędzie gdzie się da buduje im się różne udogodnienia i pasieki. Jakiś czas temu przebojem było budowanie uli na dachach budynków, teraz wygląda na to, że czas na wnętrza naszych domów. Przezroczysty ul Ul, w którym aż roi się od tych pożytecznych owadów może stać […]

19 przykładów bezsensownych opakowań, które naprawdę irytują wszystkich dbających o środowisko

W świecie, gdy większość osób próbuje ograniczyć produkcję śmieci, istnieją ludzie którzy wciąż nie patrzą na to jaki wpływ mają nasze działania. Na przykład kiedy zamawiasz coś z internetu, zwracasz uwagę na to jak coś je zapakowane lub czy kupując warzywa i owoce pakujesz je w foliówki? Osobom, których fotografie zaraz zobaczysz, przejmują się środowiskiem […]