×

Kolczasta zasłonka prysznicowa skutecznie wygodni Cię z zza długiej kąpieli

Jak zacząć oszczędzać wodę podczas kąpieli? Na to pytanie w bardzo kreatywny sposób postanowiła odpowiedzieć francuska projektantka, która stworzyła zasłonkę prysznicową, która dosłownie wygoni Cię z zza długiej kąpieli.

Oszczędzanie wody jest bardzo ważne i nie chodzi tutaj tylko o niepotrzebnie marnowanie wody, co powoduje wzrost rachunków i mniejszą ilość pieniędzy na Twoim koncie. Nie od dziś wiadomo, że działania człowieka przyczyniają się na szkodę planecie, jednak dopiero, gdy ludzie usłyszeli pojęcie „zero waste”, ekologia weszła na zupełnie inne tory i nabrała rozpędu.

kolczasta zasłonka prysznicowa
freepik.com

Francuska projektantka, Elisabeth Buecher, postanowiła walczyć z nadmiernym zużyciem wody podczas kąpieli i stworzyła zasłonkę prysznicową, która w skuteczny sposób wygoni Cię spod prysznica – i to już po 4 minutach! Po tym czasie zasłonka (a właściwie kolce), zaczynają wypełniać się powietrzem, to uniemożliwia stanie pod prysznicem, ponieważ szpikulce zajmują całą przestrzeń.

kolczasta zasłonka prysznicowa 4
elisabethbuecher.com

Według dermatologów, 4 minuty to wystarczający czas, aby dokładnie się umyć i wyjść spod prysznica. Zasłonka prysznicowa nie uwzględnia jednak czasu spędzonego na bezczynnym staniu – jednak jaki jest sens kontemplować bez ciepłego strumienia wody, kapiącego po głowie?

kolczasta zasłonka prysznicowa 3
elisabethbuecher.com

Chociaż projekt Elisabeth Buecher powstał w 2011 roku, to dzięki dużemu zainteresowaniu działaniami ekologicznymi, o jej zasłonce prysznicowej znowu zrobiło się głośno. Zasłonka prysznicowa to element całej serii nazwanej „Moja zasłonka prysznicowa jest zielonym wojownikiem”. Nie jest ona jednak produktem, który można kupić i umieścić w swojej łazience.

Jak działa kolczasta zasłonka prysznicowa?

kolczasta zasłonka prysznicowa 2
elisabethbuecher.com

Kurtynę prysznicową należy podłączyć do baterii prysznicowej. Po 4 minutach, czujnik z zasłony wysyła sygnał, który uruchamia pompę odpowiedzialną za napełnienie kolców powietrzem.

Kolczasta zasłonka prysznicowa to instalacja artystyczna i nigdy nie trafiła do sprzedaży. Jak twierdzi Buecher, jej projekt ma uświadamiać społeczeństwo jak ważne jest oszczędzanie wody.

Innym projektem artystki z serii jest „Pułapka”- nadmuchiwana zasłona prysznicowa. Po 4 minutach zasłonka zaczyna wysysać powietrze, tworząc pułapkę. Aby nie zostać uwięzionym należy wyjść spod prysznica przed upływem zalecanego czasu.

elisabethbuecher.com

Celem całej serii instalacji jest wywołanie debaty na temat problemów związanych z wodą i uświadomienie ludziom ich konsumpcji.

Co myślisz o tych projektach? Czy faktycznie dzięki takim produktom ilość zużycia wody zmalałby?

Zobacz także:

1) Wkładki dla mężczyzn z chudzielca zrobią mięśniaka. I to w kilka chwil

2) Torebka na prosecco to najgorętszy hit tego lata. Dobrze, że ma miejsce na lód

3) Powstały pierwsze przenośne pisuary dla kobiet. Korzystanie z toalety będzie krótsze

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij