×

7 sposobów, jak poprawić kondycję włosów. Będą zdrowsze i dłuższe w niecały miesiąc

Na pewno nie raz widziałaś, że któraś z koleżanek lub kobiet mijanych na ulicy, miała zdrowe i piękne włosy, które sięgają bioder. Oczywiście na kondycję włosa mają wpływ takie czynniki jak: geny czy dieta, ale są pewne rzeczy, które możesz robić, aby poprawić wygląd włosów. Jeśli chcesz aby był dłuższe, grubsze i pełne blasku sprawdź poniższe metody!

#1 Nie bój się obcinać końcówek

freepik.com

Włosy przeciętnej osoby rosną średnio od 12 do 15 centymetrów rocznie. To bardzo dużo, dlatego nie bój się przycinać końcówki. przycinając włosy co kilka miesięcy pozbędziesz się rozdwojonych końcówek oraz martwych włosów. Jeśli nie wierzysz, zapytaj fryzjera!

#2 Używaj jedwabnych poszewek

Niewiele osób wie, lecz bawełna jest dość szorstką tkaniną, która może niszczyć nasze włosy. Miękkie tkaniny, takie jak jedwab czy satyna, są o znacznie zdrowsze. Wymień zwykłą poszewkę na tę satynową lub jedwabną i zobaczysz wyraźną różnicę już po pierwszej nocy.

#3 Aplikuj maseczki

freepik.com

Maseczki to jeden z wielu sposobów aby poprawić wygląd włosów. W sklepach możesz znaleźć wiele masek, ważne żeby znaleźć produkt odpowiedni dla swoich potrzeb. Korzystaj z kosmetyku raz w tygodniu, a zobaczysz wyraźną poprawę.

#4 Nie zapominaj o odżywce

Odżywka pomaga przywrócić włosom witaminy i składniki odżywcze, które często zostają wypłukane przez szampon. Używaj odżywki za każdym razem, gdy używasz szamponu, a zobaczysz zdrowsze włosy w mgnieniu oka.

#5 Pamiętaj o sekretnych składnikach

freepik.com

Cebula i sok z czosnku, agrest, ocet jabłkowy – to tylko niektóre z naturalnych środków, które warto zastosować na swoje włosy. Przetestuj który najlepiej sprawdza się w stosunku do Twoich włosów.

#6 Nie przesadzaj z myciem

freepik.com

Nie musisz myć włosów za każdym razem, gdy bierzesz prysznic. W rzeczywistości twoje włosy będą zdrowsze, jeśli będziesz je myła tylko raz lub dwa razy w tygodniu. Początkowo może się to wydawać trudne, lecz rzadsze mycie włosów naprawdę się opłaca!

#7 Zapomnij o suszarce

freepik.com

Coraz mniej osób używa suszarek elektrycznych i Ty też powinnaś o nich zapomnieć. Zbyt duża ilość ciepła uszkadza strukturę włosów, przesusza je, a to prowadzi do ich niszczenia i wypadania. Wymień suszarkę lub pozwól włosom wyschnąć w temperaturze pokojowej. Warto też zmniejszyć częstotliwość używania lokówek i prostownic.

Stosuj te rady, a Twoje włosy będą silne i zdrowe. W ciągu miesiąca zauważysz poprawę! Podziel się nimi ze swoimi koleżankami!

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij