×

Co zrobić, żeby pozbyć się brzydkiego zapachu z pralki? To rozwiązanie na pewno się sprawdzi!

Niby pralka działa normalnie, ale po każdym praniu Twoje rzeczy mają bardzo nieprzyjemny zapach? Nie załamuj się, to jeszcze nie koniec świata ani znak, że musisz kupić nową maszynę. Nie musisz nawet wzywać fachowca, który rozwiąże ten problem. Tak naprawdę sam sobie z nim poradzisz!

Trudno Ci w to uwierzyć? Już za chwilę przekonasz się, że cała procedura jest banalnie prosta i nie wiąże się z wysokimi kosztami. Chyba nie muszę nic więcej dodawać? Szczegółowa instrukcja już na Ciebie czeka!

Wszystko czego potrzebujesz to 0,5 l octu oraz wybielacz. Tylko pamiętaj nie mieszaj tych składników razem! Jeśli je połączysz, staną się toksyczne i trujące.

konserwacja-pralki (1)

Wymieszaj w równych częściach wybielacz i ciepłą wodę. Następnie namocz szmatkę w powstałej mieszance i wytrzyj dostępne części.

Pamiętaj również o obszarze ukrytym pod gumową uszczelką. Może być to trudne miejsce do czyszczenia, dlatego też nasącz szmatkę lub ręcznik roztworem i pozostaw na 30 minut. To zabija pleśń. Następnie uruchom pustą pralkę i wybierz program z najwyższą temperaturą tak, aby dokładnie wypłukać wybielacz.

konserwacja-pralki (2)

Teraz przyszedł czas na kolejny krok. Umieść 0,5 l octu w pralce i ponownie wybierz program z najwyższą temperaturą. I to wszystko! Twoja pralka po takim zabiegu, ponownie będzie wyglądać jak nowa!

konserwacja-pralki (3)

Może Cię zainteresować

zamknij