×
Wirtualna Polska

Zdecydowała się zamieszkać w kontenerze. Choć z pozoru wygląda brzydko, wewnątrz skrywa swój sekret

Gdy słyszymy o kobiecie mieszkającej w kontenerze, zaczynamy czuć się nieswojo i robi nam się smutniej. Wydawać by się mogło, że życie jest niesprawiedliwe, a jej codzienność to istny koszmar. Czy faktycznie tak to musi wyglądać? Brenda Kelly jest Australijką, która nie tylko dowiedziała się jak żyć, aby przeżyć w kontenerze, ale przede wszystkim jak mieszkać w nim naprawdę godnie!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kobieta sama zaprojektowała całe wnętrze kontenera, a następnie… postanowiła w nim zamieszkać. I choć wydaje się to niewiarygodne, Brenda żyje naprawdę luksusowo!

Mimo tego, że obszerny kontener jest dość duży jak na standardy malutkich domków, przestrzeń, która się w nim znajduje, jest jednak znacznie mniejsza niż w tradycyjnym budynku mieszkalnym. Ale chyba nie to jest najważniejsze…

Wchodząc do wykończonego kontenera kobiety, dostrzegamy pięknie wykończony, otoczony szkłem ganek.

„Dom” Australijki posiada ogrzewanie i klimatyzacje – idealnie nadaje się więc do mieszkania, bez względu na porę roku. Na zewnątrz części wypoczynkowej znajduje się elegancka jadalnia.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wchodząc do kuchni, od razu rzuca nam się w oczy odważne, nowoczesne wzornictwo, w którym nie sposób się nie zakochać. Wszystko urządzenia są energooszczędne i bardzo kompaktowe, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca.

WC i pralkę znajdziemy natomiast w malutkiej łazience.

Kanapa w pokoju dziennym jest rozkładana. Zawiera specjalną, wysuwaną szufladę, gdzie przechowywane są wszystkie filmy i książki kobiety. Łóżka natomiast są rozproszone po całym mieszkaniu Brendy. Jak to możliwe? Otóż składane są dosłownie ze wszystkich ścian – w sumie w domu kobiety może spać co najmniej 7 osób jednocześnie.

Kontener ma zdolność do gromadzenia wody deszczowej. Jest zasilany energią słoneczną (miejską również).

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jeśli nie zostanie ona spożytkowana tego samego dnia, kobieta może sprzedać ją z powrotem do firmy energetycznej – to genialny sposób na życie i zarobienie dodatkowych pieniędzy.

Choć ma praktycznie wszystko, uważa, że żadna z tych rzeczy nie dorównuje tej najważniejszej. „Widok za milion dolarów”, Brenda pokochała spektakularne widoki, które może podziwiać przez cały rok!

Wszystko co potrzebne do życia, znajduje się wewnątrz tego kontenera, który został zaprojektowany w eko-przyjazny i efektywny sposób. To tylko dowodzi, że nie potrzeba dużo, by żyć w wielkim stylu!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować