×
Wirtualna Polska

5 błędów, które popełniamy korzystając z lodówki. Zdradził je pracownik sklepu AGD

Czy zastanawiałaś się kiedyś czy prawidłowo korzystasz z lodówki? Wydawać by się mogło, że nic w tym trudnego – otwierasz drzwi, chowasz jedzenie, zamykasz drzwi i tak w kółko. Jest jednak kilka ważnych rzeczy, na które koniecznie musisz zwrócić uwagę jeśli chcesz, aby Twoja lodówka służyła Ci przez długie lata!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#1 „Nigdy nie wkładaj do niej ciepłych naczyń”

freepik.com

freepik.com

Jeśli przygotowałaś obiad i zostało coś jeszcze, to nie chowaj od razu ciepłego dania do lodówki. W wielu instrukcjach obsługi lodówki jest podana informacja, że przechowywane produkty powinny zostać wcześniej wystudzone. Umieszczenie gorących naczyń do zimnej lodówki może sprawić, że urządzenie szybciej się popsuje, a także przyspieszyć psucie produktów.

#2 „Nie ustawiaj zbyt niskiej temperatury”

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
<a href=kuchenny.com.pl">

kuchenny.com.pl

Lodówka nie musi być ustawiona na najniższą temperaturę, z pewnością warto sprawdzić czy nie jest ona zbyt wysoka, jednak zbyt niska temperatura sprawi, że urządzenie zużywa więcej prądu. Jeśli chcesz płacić mniejsze rachunki, zmień ustawienia lodówki. Dodatkowo musisz wiedzieć, że ustawienia temperatury powinno korygować się w zależności od ilości produktów.

#3 „Uważaj na ilość zamieszczonych w niej produktów”

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Nie jest dobrze gdy lodówka stoi niemalże całkowicie pusta. Wtedy urządzenie pracuje intensywniej i przez to zużywa więcej mocy. Skąd taka zależność? Schłodzone produkty pomagają utrzymać niską temperaturę, dlatego też dobrze jest umieścić w lodówce przynajmniej kilka butelek z napojami. Przy za dużej ilości produktów zatykają się jednak otwory, które służą cyrkulacji zimnego powietrza. Dlatego też dobrze zachować złoty środek.

#4 „Nie otwieraj lodówki bez powodu”

freepik.com

freepik.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zdarza Ci się zaglądać do lodówki w poszukiwaniu jakiejś przekąski? Myślisz, że po zamknięciu i ponownym otworzeniu drzwi w magiczny sposób pojawi się tutaj coś nowego? Wiesz, że takie działanie może popsuć urządzenie? To wszystko ze względu na dostarczanie cieplejszego powietrza do wnętrza lodówki.

#5 „Nie ustawiaj urządzenia blisko źródeł ciepła”

freepik.com

freepik.com

Mimo tego, że lodówka ma izolację to wciąż lepiej jest nie stawiać jej blisko kaloryferów czy innych grzejników. Dzięki temu urządzenie będzie zużywało mniej energii i będzie dłużej poprawnie działało.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować