×

Ta skuteczna metoda, pomoże Ci nauczyć dziecko, załatwiać się na nocnik w 3 dni!

Niewątpliwie, każdy rodzic cieszy się z postępów, których dokonuje jego pociecha na różnych etapach swojego życia. Niektóre z tych etapów są bardziej skomplikowane, inne mniej. Jednym z tych trudniejszych jest dla wielu nauczenie się korzystania z nocnika.

Często opanowanie tej czynności jest bardzo długim procesem, dlatego dzielimy się z Wami pewną metodą, która jest w 100% skuteczna, a w dodatku wymaga poświęcenia wyłącznie 3 dni. W tym czasie maluch powinien chodzić od pasa w dół na golaska, mając na sobie majteczki lub luźne spodenki. Pamiętaj jednak, aby ubrać dziecku na noc pieluszkę, lub odpowiednio zabezpieczyć materac, jeśli chcesz, aby spał bez pampersa.

Pierwszy dzień

Załóż maluchowi majteczki i wyjaśnij, że nie ma potrzeby już nosić pampersa, bo od teraz zacznie załatwiać się na nocniku. Po śniadaniu i obiedzie od razu zróbcie wycieczkę do łazienki. Zadbaj o to, aby dziecko przez cały dzień miało pod ręką coś do picia i co 15 minut chodź z nim na nocnik. Jeśli nie widać efektu absolutnie nie wywieraj na nim presji, ani go nie karć.

Za każdym razem, gdy uda mu się prawidłowo skorzystać z nocnika, świętuj razem z nim.

Pamiętaj, aby po kolacji nie dawać dziecku nic więcej do picia. Bezpośrednio przed snem znów zaprowadź je na nocnik. Ustaw sobie budzik w środku nocy, aby wysadzić brzdąca, jeśli tego nie zrobisz rano może spotkać Cię niespodzianka. Zaraz po porannym przebudzeniu pierwszą rzeczą, jaką powinniście zrobić, jest wizyta w łazience.

Drugi dzień

Trzymaj się podobnego planu co dnia poprzedniego. Jednak pamiętaj, że w drugim dniu powinieneś wyjść z dzieckiem z domu na mniej więcej godzinę. Nie oddalaj się za bardzo, po prostu zróbcie sobie spacer po okolicy.

Przed wyjściem koniecznie wysadź malucha na nocnik. Pamiętaj, że możecie wyjść dopiero w momencie, kiedy uda mu się załatwić. Po powrocie wycieczka do łazienki jest również wskazana.

Trzeci dzień

W tym dniu też obowiązują zasady takie same jak w poprzednich dniach. Jednakże powinieneś wyjść z dzieckiem z domu dwukrotnie. Na godzinę rano i na drugą godzinę popołudniu. Przed każdym wyjściem nie zapomnij wysadzić malucha na nocnik i cierpliwie poczekać, aż się załatwi.

Trzymaj się ściśle tych zasad i nie denerwuj się, gdy pojawią się małe wpadki. Wszystko powtarzaj przez 3 dni, a zobaczysz, jakie będą efekty. Pamiętaj, że ta metoda wymaga od Ciebie mnóstwa cierpliwości i poświęcenia dziecku praktycznie całych 3 dni włącznie z nocami. Trzymamy kciuki, aby się udało!

Może Cię zainteresować