×
Wirtualna Polska

Kosmetyki w lodówce nikogo już nie dziwią. Dzięki temu mają luksusową jakość

Naturalnym miejscem do przechowywania kosmetyków wydaje się łazienka. W rzeczywistości nie zawsze tak jest. Niektóre kosmetyki lepiej przechowywać w lodówce. Lista takich produktów jest całkiem długa.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kosmetyki należy odpowiednio przechowywać, by dłużej zachowały swoje właściwości i przydatność do użycia. Większość możesz bez przeszkód włożyć do szafki w łazience, ale niektóre lepiej przenieść do lodówki. Podpowiadamy, które.

Dlaczego warto trzymać kosmetyki w lodówce?

Nie wszystkim kosmetykom służą warunki panujące w łazience. Wilgoć i wysoka temperatura, które powstają w wyniku gorących kąpieli, mogą niekorzystnie wpłynąć na niektóre preparaty. W takich warunkach część produktów szybciej się psuje, a inne tracą swoje właściwości. Aby do tego nie dopuścić, należy przechowywać niektóre kosmetyki w lodówce. Dzięki temu dłużej będzie można z nich korzystać i będą w lepszej formie 😉

Niektóre kosmetyki lepiej trzymać w lodówce. Fot. Genialne.pl

Niektóre kosmetyki lepiej trzymać w lodówce. Fot. Genialne.pl

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Kupując kosmetyki, możesz oszczędzić! Nie przepłacisz, znając te triki

Które kosmetyki do pielęgnacji trzymać w lodówce?

Kiedyś wiele osób trzymało w lodówce lakiery do paznokci. Dziś wiemy już, że nie trzeba tego robić (przechowywanie ich w chłodzie ani im nie pomaga, ani nie szkodzi). Jest natomiast długa lista produktów, które należy przechowywać w lodówce ze względu na ich właściwości oraz skład.

  • Włóż do zimna wszystkie kosmetyki „bio”. Pamiętaj, że ich ekologiczny skład wyklucza zastosowanie konserwantów. W związku z tym należy uznać je za produkty, które szybciej się psują. Dzięki niskiej temperaturze dłużej będzie można z nich korzystać. Wyjątek od tej zasady stanowią jedynie oleje.
  • Umieść w lodówce kosmetyki pod oczy. Kremy, żele oraz sera na dłużej zachowają trwałość. Dodatkowo lepiej będą redukować opuchliznę pod oczami.
  • Kosmetyki z witaminą C oraz retinolem również warto przechowywać w lodówce. Ich główne składniki są bardzo wrażliwe na wysokie temperatury.
  • Kolejna pozycja wymagająca chłodnego miejsca to kosmetyki przeciwzmarszczkowe na bazie kwasów. Również w ich przypadku wysoka temperatura może być szkodliwa.
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jakie inne kosmetyki warto trzymać w lodówce?

Do lodówki warto włożyć również kosmetyki, które w chłodnych warunkach lepiej zachowają swoją oryginalną konsystencję lub takie, które warto stosować schłodzone dla lepszego efektu.

  • Trzymanie w lodówce szminki zapobiegnie jej roztapianiu się w gorące dni. Dzięki temu łatwiej będzie jej użyć.
  • Latem przechowywana w chłodzie mgiełka do twarzy przyniesie ogromną ulgę w gorące dni. Niska temperatura wzmocni jej odświeżające działanie.
  • Do lodówki warto włożyć również maseczki do twarzy w płachcie o działaniu kojącym, nawilżającym oraz odprężającym. Dzięki niskiej temperaturze przyniosą one ulgę skórze i lepiej zredukują wszelkie stany zapalne.
  • Niektórzy sugerują, by w lodówce trzymać także roler do twarzy. Chłodny masaż przynosi bowiem ogromną ulgę i korzystnie wpływa na wygląd oraz kondycję cery.

 

Zobacz również: Domowe sposoby, które uratują przesuszoną skórę. Lepsze niż drogie kosmetyki

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować