×

Jeśli jakiś kot chodzi po Twoim aucie, ta rzecz go skutecznie odstraszy

Kot może być kochanym zwierzakiem, ale zmuszenie go, by czegoś nie robił, często graniczy z niemożliwością. Co zrobić, kiedy kot chodzi po aucie? Czy da się go do tego jakoś zniechęcić?

Czy kot może porysować auto?

Jeśli się w ogóle zastanawiasz nad tym, czy kot jest w stanie porysować samochód, to spójrz na to, jak wyglądają meble w dowolnym mieszkaniu, w którym jest kot. Bardzo rzadko zdarza się, że w jakimś mieszkaniu któryś z mebli nie nosi ślady kocich pazurów. Koty są więc w stanie uszkodzić także lakier na samochodzie. Istnieją co prawda specjalne lakiery, które mają być „pazuroodporne” ale specjaliści są podzieleni co do ich skuteczności. A do tego takie lakiery zwykle kosztują niemało. Lepiej więc odwołać się do innych metod, jeśli masz problem z własnym kotem, albo z kotem któregoś z sąsiadów.

kot na aucie
Kot na uacie fot. freepik

Co zrobić, kiedy kot chodzi po aucie?

Oto najbardziej skuteczne zdaniem wielu ekspertów sposoby poradzenia sobie z problemem:

kot chodzi po aucie
kot chodzi po aucie, fot. freepik

Kuleczki na mole

Bardzo prostą i skuteczną metodą, która sprawi, że kot będzie trzymał się z dala od samochodu, jest wykorzystanie kuleczki na mole. Przyklej kulki na dachu, pod maską i za oponami, a problem z kotem powinien momentalnie sam się rozwiązać. Zwierzaki te bowiem bardzo nie lubią zapachu, jaki wydzielają te kulki. Przez co będą się trzymać od auta z daleka. Metoda ta jednak ma jedną poważną wadę – kuleczki na mole zawierają toksyczne substancje, które mogą poważnie kotu zaszkodzić, jeśli z jakiegoś są powodu je zje. Szansa na to jest bardzo mała, ale jednak jej nie możesz wykluczyć. Dodatkowo takie kuleczki należy często wymieniać.

Pieprz cayenne

Przyprawa ta co prawda nie odstrasza koty równie skutecznie, co kulki na mole, ale jest dla nich całkowicie bezpieczna. Dlatego dużo ludzi decyduje się skorzystać raczej z tej opcji. Wystarczy, że posypiesz okolicę, w której stoi Twój samochód, a zapach pieprzu cayenne dość skutecznie powinien odstraszyć koty. Warto przy tym wspomnieć, że czasem potrzeba kilku dni, aby koty do jakiegoś miejsca posypanego wspomnianą przyprawą zniechęcić (te sierściuchy potrafią być bardzo uparte i lubią walczyć z przeciwnościami).

Alternatywnie możesz wykorzystać inne zapachy, których nie lubią koty. Możesz w tym celu użyć olejków eterycznych z lawendy, mięty pieprzowej, pomarańczy lub rozmarynu.

Zraszacz do trawnika

Zdaniem wielu dobrze sprawdzającą się metodą jest ustawienie zraszacza do trawy w pobliżu samochodu, albo wręcz na jego dachu. Oczywiście mamy tu na myśli taki, uruchamiany na czujkę wykrywającą ruch. O tym, jak koty alergicznie reagują na strumień pojawiającej się nagle wody chyba nikogo przekonywać nie trzeba. Wadą tego rozwiązania jest jednak to, że trudno w ten sposób zabezpieczyć całe auto.

Każdy kubek z IKEA ma ten rowek. Jego funkcja jest genialna, a większość osób nawet o niej nie wie

Jeśli masz lodówkę starszą niż 5 lat, zrób test szczelności. Może mieć wpływ na rachunki!

Może Cię zainteresować