Kategorie Lajfhaki

Jak złodzieje kradną auta? Wystarczy im niewielka moneta

Jak złodzieje kradną auta? To pytanie zadaje sobie mnóstwo właścicieli samochodów, którzy chcą jak najlepiej zabezpieczyć swoją własność. Złodzieje mają coraz to nowsze sposoby, aby ukraść samochody. Wiadomo nie od dziś, że rabusie są sprytni i wykorzystają każdy odruch kierowcy, aby pozbawić go jego własności. Często zdarza się, że złodziej udaje potrąconego pieszego lub wzywa pomoc, tylko po to aby kierowca wysiadł ze swojego pojazdu…

nricafe.com

Być może słyszałeś o takich scenariuszach lub widziałeś podobne sceny w filmie. Niestety takie przypadki zdarzają się także w życiu codziennym. Sposobów na kradzież auta jest wiele i często informujemy Was o „trikach” złodziei. Nawet sposób parkowania auta może ułatwić zadanie rabusiowi! Dzisiaj jednak musisz dowiedzieć się o metodzie z monetą.

Jak złodzieje kradną auta?

Czy to możliwe, że złodziej może ukraść auto używając zwykłej, małej monety? Okazuje się, że tak i jest to bardzo często stosowany przez nich trik! Sposób polega na umieszczeniu monety w klamce w drzwiach od strony pasażera. Kiedy kierowca wysiądzie z samochodu i użyje pilota, jest pewien że jego pojazd jest bezpieczny. Niestety sztuczka złodziei polega na tym, że moneta blokuje centralny zamek przez co pojazd pozostaje otwarty.

Dlatego wysiadając z auta warto obejść je dookoła i uważnie przyjrzeć się czy w żadnej klamce nie pozostawiono monety. Jeśli znajdziesz wciśnięty w drzwi bilon, natychmiast zawiadom policję! Może to oznaczać, że złodzieje namierzyli Twoje auto i będą próbowali je ukraść!

Zobacz także: „Ukradnę Twoje auto w 5 sekund”. Złodzieje mają coraz nowsze metody, aby pozbawić Cię pojazdu

Jak chronisz swoje auto przed kradzieżą? Pamiętaj, aby w aucie nigdy nie zostawić żadnych cennych przedmiotów, które mogą stać się łatwym celem dla złodzieja!

Źródło i fotografie: publiszer.pl, motoryzacja.interia.pl