×

10 niezwykłych przykładów ukazujących kreatywność nowoczesnych technologii

Technologia nieustannie mknie do przodu. Dostajemy nie tylko coraz wydajniejsze telefony czy laptopy, ale także świetne pomysły, które ułatwiają życie bądź sprawiają masę frajdy. Dziś dzięki wielu start-upom wielu młodych projektantów ma szansę zaistnieć ze swoim wynalazkiem i do tego na nim zarobić. Przedstawiamy galerie niezwykle kreatywnych pomysłów ostatnich lat.

#10 Orbitwheel czyli skrzyżowanie deskorolki i rolek

#9 FLYTE: lewitująca żarówka

Amazon

Świetny gadżet dla fanów nietuzinkowego oświetlenia czy fizyki. Żarówka jest ładowana indukcyjnie (bezdotykowo) dzięki podstawce. Jakim cudem lata? Za wszystko odpowiedzialne jest pole magnetyczne, które „odpycha” żarówkę od podstawki w niewielkiej odległości.

#8 Inteligentne lusterko do makijażu JUNO

#7 Okulary słoneczne Zungle przesyłające muzykę bezpośrednio do mózgu

Zungle

Połączenie przyjemnego z pożytecznym! Te okulary przeciwsłoneczne mają głośniki wykorzystujące przewodnictwo kostne, więc możesz nie tylko chronić oczy przed promieniami słonecznymi, ale także słuchać muzyki i odbierać telefony bez używania uszu. Jak to jest możliwe? Wszystko dzięki temu, że fale dźwiękowe prosto do czaszki za pomocą wibracji.

#6 AirSelfie czyli dron do robienia selfie oraz nagrywania

#5 Wyjątkowe rękawice z kierunkowskazami dla rowerzystów

#4 Mała lodówka z kosmetykami Cooluli

urbanoutfitters.com

Dzięki niej balsamy i eliksiry będą tak przyjemnie chłodne oraz dłużej ci posłużą! Przy okazji jest dostępna w kilku wariatach kolorystycznych.

#3 Inteligenta doniczka AeroGarden

aerogarden.com

Sprzęt wykorzystuje energooszczędne diody LED, które automatycznie włączają się i wyłączają, a także ma przypomnienia o podlewaniu, aby pomóc utrzymać twoje zioła przy życiu. Są także inne doniczki na rośliny ozdobne bądź warzywa

#2 Sprzęt przeciwko chrapaniu Nora

Amazon.com

Ten dodatek do Twojej sypialni działa w następujący sposób: weź ulubioną poduszkę, umieść pod nią wkład, połóż „kamyk” gdzieś przy łóżku i idź spać. Gdy zaczniesz chrapać, gadżet delikatnie poruszy Twoją głową, nie budząc Cię, a Ty przestaniesz wydawać ten nieprzyjemny dźwięk. Twój partner w końcu będzie się dobrze wyspał!

#1 Tracker dla twoich rzeczy Tile

thetileapp.com

Jeśli często zdarza ci się gubić ważne rzeczy, to ten gadżet jest dla Ciebie! Tile to mały tracker o wielkości niewielkiej płytki, który można umieścić bądź przykleić do rzeczy, które często gubimy lub obawiamy się ich zgubienia. Portfel, paszport, laptop czy torebka. Urządzenie z pomocą aplikacji wskaże ostatnią lokalizację przedmiotu, a gdy będziemy w pobliżu, zacznie wydawać głośnie dźwięki, aby ułatwić nam poszukiwania.

, brightside.me

Może Cię zainteresować

zamknij