×

Ważny powód, dla którego ludzie noszą kredkę świecową w portfelu. Też zaczniesz tak robić

Być może zdarzyło Ci się spojrzeć, jak ktoś otwiera swoją portmonetkę i ze zdumieniem zakrzyknąć: „Co robi kredka świecowa w portfelu?”. Dlaczego niektórzy ludzie ją tam noszą?

Kredka świecowa w portfelu może uratować życie dziecka

Większość z nas pomyślałaby, że kredka w portfelu jest dziwną rzeczą. Głównym powodem, dla którego warto nosić kredkę w portfelu jest to, że może ona być narzędziem, które pomoże dziecku znajdującemu się w sytuacji zagrożenia. W podróży lub w miejscach publicznych, jeśli zauważysz, że dziecko zachowuje się niepokojąco i wydaje się być w trudnej sytuacji, kredka może być dyskretnym sposobem pomocy mu. Jest ona na tyle mała, że można ją subtelnie wręczyć dziecku, umożliwiając mu napisanie notatki i zwrócenie się o pomoc.

Dlaczego ludzie noszą kredkę świecową w portfelu?
Dlaczego ludzie noszą kredkę świecową w portfelu?

Ponieważ kredki są w jasnych kolorach, podając je, najprawdopodobniej szybko przyciągniesz uwagę dziecka. Ten sposób pomocy dzieciom stał się ostatnio bardzo popularny w USA.  Zaowocował już uratowaniem kilku porwanych małoletnich, albo też wydostaniem poważnie maltretowanych dzieci spod nadzoru ich opiekunów.

Kredka świecowa w portfelu podczas podróży

Najważniejszym powodem dla którego podróżujący ludzie mają w portfelu kredkę jest to, że jest to najpewniejszy sposób na zapisanie czegoś w razie konieczności. Zwłaszcza jeśli lecisz samolotem – ze względu na wysokie ciśnienie panujące na zewnątrz długopis może nie zadziałać. Z kolei ołówek łatwo jest złamać. W przypadku kredki natomiast masz 100% pewność, że uda Ci się w razie konieczności coś zapisać.

Co więcej, jeśli jesteś rodzicem lub podróżowałeś wcześniej z dziećmi, to wiesz, że nie zawsze jest to łatwe. Zwykła kredka może pomóc odwrócić uwagę dziecka, dzięki temu podróż przebiegnie spokojnie. Inną korzyścią z posiadania kredki jest to, że może pomóc utrzymać zawartość portfela prosto. Umieszczając ją w portfelu, utrzymasz swoje karty kredytowe i dokumenty osobiste prosto. Przez to nie ulegną wygięciu, ani złamaniu.

A tutaj poznasz patenty na to, jak bez szkody dla portfela przeżyć podwyżkę cen prądu.

Czy wiedziałeś o ukrytej funkcji plastikowych koszyków w Lidlu?

Może Cię zainteresować