×

Domowa maseczka z 2 składników. Oczyszcza zaskórniki jak odkurzacz!

Wszyscy doskonale wiemy, jak ważna jest pielęgnacja skóry – końcu jest ona odzwierciedleniem naszego stanu zdrowia. Dbanie o nią jeszcze szczególnie ważne dla osób, którym zależy na swoim wyglądzie zewnętrznym. Nie oznacza to jednak, że muszą one spędzać całe dnie u kosmetyczek i wydawać masę pieniędzy na odmładzające i upiększające zabiegi.

Okazuje się, że naturalny środek, który idealnie będzie się nadawał do oczyszczenia skóry twarzy możesz zrobić w swoim domowym zaciszy, a co najważniejsze, oszczędzisz przy tym sporą sumę pieniędzy. Pamiętaj, taniej nie znaczy gorzej!

Pierwszym z bardzo ważnych składników jest olej kokosowy, który ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i jest doskonałym środkiem nawilżającym. Zredukuje przede wszystkim objawy wyprysków, łuszczycy i innych chorób skóry

Kolejnym składnikiem, o którym warto pamiętać, jest soda oczyszczona, która jest niezbędna w procesie oczyszczania twarzy – idealnie nadaje się do jej złuszczania

Usunie wszystkie martwe komórki skóry, pozbędzie się zaskórników, a także złagodzi oparzenia słoneczne.

Jak przygotować naturalny, domowy środek do mycia twarzy?

Wystarczy, że wymieszasz olej kokosowy z soda oczyszczoną delikatnie go podgrzewając. Następnie nanieś mieszankę na twarz i wsmaruj ją delikatnymi ruchami. Gotowe!

Może Cię zainteresować