×

Ta kobieta maluje na schodach coś, co przypomina grzbiety książek. To jest świetne!

Pomysł, który na pewno będzie spełnieniem marzeń każdego mola książkowego. Niezwykłe schody autorstwa Philippy Branhan, która jest ogromną entuzjastką projektów budowlanych i właśnie te zamiłowania wykorzystała do odnowienia swoich starych schodów.

Jeśli chciałbyś wejść na piętro domu Branhan, mógłbyś się przewrócić! Dlaczego? Schody w jej domu zamienione są w grzbiety książek.

ksiazkowe schody (1)

W zeszłym roku przeprowadziła się z rodziną do ich pierwszego domu i w końcu mogła sama zdecydować, jak ma wyglądać jej mieszkanie.

Wiedziała, że chciała nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter. Na jednej ze stron internetowych zauważyła schody, które zostały pomalowane jak grzbiety książek. To zainspirowało ją do tego, aby to samo wykonać u siebie. Wybrała ulubione książki swoje i męża Jonathana. W Internecie nie było podanego dokładnego tutorialu, ale nie zniechęciło to kobiety do stworzenia swojej interpretacji.

ksiazkowe schody (2)

Ważne było dla Phillipy, aby projekt nie był zbyt drogi. Nie chciała wydawać na niego zbyt dużo pieniędzy. Najpierw wymieszała farby i dodała do nich matowego preparatu, który sprawia, że powierzchnia nie będzie zbyt śliska.

ksiazkowe schody (3)

Szukała także promocyjnych cen farb. Poza tym trzeba było także pamiętać o naniesieniu czegoś wodoodpornego. W końcu w domu mieszkają także dzieci.

ksiazkowe schody (4)

Nie wszystkie książki, które chciała, aby pojawiły się na schodach, miała w domu. Niektóre pożyczała z biblioteki bądź od znajomych, dlatego najpierw musiała sfotografować grzbiety.

ksiazkowe schody (5)

Najciężej było nanieść czcionki, ale i z tym Philippa sobie poradziła. Efekt końcowy przerósł jej oczekiwania.

ksiazkowe schody (6)
Łącznie poświęciła na projekt 35 godzin, ale nie zawsze miała na to czas. Dlatego finalnie zeszło jej z wykonaniem zadania około 6 tygodni.

Może Cię zainteresować

zamknij