×

W najwyżej położonej księgarni w Europie można dotknąć chmur. To idealny lokal dla czytelników

W Alpach powstała najwyżej położona księgarnia na świecie. Jej klienci mają dostęp nie tylko do fenomenalnych tytułów wydawniczych, ale także do cudownych widoków!

Piękne miejsce dla fanów literatury i nie tylko

Twitter/JagielloPawel

W czerwcu 2019 roku w Dolinie Aosty (Alpy włoskie) na masywie górskim Mont Blanc powstała wyjątkowa księgarnia, mieszcząca się na wysokości 3466 metrów, a dokładnie na szczycie Punta Helbronner. Nosi nazwę La Feltrinelli 3466 i zajmuje powierzchnię 60 metrów kwadratowych. Nie jest może największym sklepem tego typu, ale przeszklone szyby oraz nieziemskie widoki klienci zapamiętają na długo!

Górska księgarnia

księgarnia
Instagram/lafeltrinelli

Klienci wyjątkowej księgarni mogą wybierać spośród ponad 2000 tytułów. Niezwykle popularne są książki o tematyce górskiej. Nie zabrakło tam także miejsca, gdzie każdy czytelnik będzie mógł rozsiąść z książką oraz podziwiać górskie krajobrazy.

To idealne miejsce dla fanów górskich klimatów oraz literatury

Instagram/yle.spaccac

Przy okazji otwarcia, wyjątkowej księgarni w 2019 roku, prezes firmy Funivie Monte Bianco Spa, która jest operatorem kolejki, Federica Bieller powiedziała:

Skyway Monte Bianco to nie tylko kolejka linowa, to idea. Chodzi o przybliżanie człowieka do gór i nieba, poszerzanie horyzontów i przekraczanie granic. Dzięki otwarciu księgarni nasza kolejka linowa jeszcze bardziej zyskuje, ponieważ podróż wzbogaca się o walor kulturalny.

chłopiec
Instagram/samantak.miltonknowles

Do księgarni można dojechać kolejką linową Skyway Monte Bianco w czerwcu, lipcu i sierpniu codziennie od 9:30 do 17:30.

kobieta
Instagram/yle.spaccac

Co myślisz o tej księgarni? 

Pomysły na zrobienie niebanalnego zimowego zdjęcia.

genialne

Zrób samodzielnie zabawki dla kota.

Źródła: living.corriere.it, outdoormagazyn.pl, life4style.pl

Może Cię zainteresować

zamknij