×

Nie wiesz kto dzwoni? Poznaj ten trik i automatycznie blokuj rozmówcę

Chyba nikt z nas nie lubi, gdy dzwoni do niego nieznany numer. Przeważnie takie połączenie wiąże się z wysłuchaniem oferty od telemarketera lub z zaproszeniem na darmowe pokazy. Głuche telefony, reklamy oraz oszustwa telefoniczne sprawiają, że z każdym kolejnym połączeniem po prostu nie chcesz sięgać po swoją komórkę. Na szczęście istnieją aplikacje, które skutecznie mogą pomóc rozwiązać ten problem.

Automatyczne blokowanie połączeń

Jeśli nie jesteś pewien kto do Ciebie dzwoni, możesz zainstalować aplikację TrueCaller, która weryfikuje nieznane numery i blokuje SMS-y zawierające spam. Pozwala ona sprawdzić czy dany numer należy do kogoś z Twoich znajomych czy do natrętnego telemarketera. Z aplikacji korzysta miliony użytkowników z całego świata, którzy zachwalają sobie skuteczne blokowanie niechcianych połączeń. Jest jednak duży minus TrueCaller’a – ze względu na to, że ma on dostęp do skrzynki odbiorczej, uniemożliwia on wysyłanie i odbieranie MMSów.

Innym rozwiązaniem jest aplikacja o nieco prostszej nazwie, a mianowicie „Odebrać telefon?”

Takie pytanie często zadajemy sobie, gdy nieznany numer próbuje się do nas dodzwonić. Aplikacja cieszy się dużym zainteresowaniem, a użytkownicy często dzielą się opiniami na jej temat:

Świetna aplikacja jeżeli ktoś ma dosyć rozmów z telemarketingiem czy innymi tego typu rzeczami. Bogata baza danych. Numery są na bieżąco oceniane przez użytkowników. Podczas dzwonienia pojawia się informacja czy dany numer dostał ocenę negatywna (np nękanie, windykacja) czy pozytywną. Jak dla mnie bardzo przydatna.

Odebrać Telefon?” blokuje połączenia z numerów płatnych, numerów o podwyższonej opłacie oraz numery z oceną negatywną. Dzięki aplikacji samemu można informować innych użytkowników, poprzez dodanie własnej oceny danego numeru.

Wiadomo, że pobranie kolejnej aplikacji na telefon zajmuje miejsce na urządzeniu, ale pomyśl sobie ilu nieprzyjemnych połączeń możesz uniknąć, dzięki takiemu rozwiązaniu. A Ty jakie masz metody na unikanie głuchych telefonów i rozmów z telemarketerami?

Zobacz także:

1) Ładować na 100%, czy czekać do całkowitego rozładowania? Zobacz jak poprawnie ładować smartfona

2)7 ukrytych funkcji smartfonów. Sprawią, że zamienisz telefon w narzędzie szpiegowskie!

3) 9 funkcji smartfonów, o których mogłeś wcześniej nie wiedzieć. Przydadzą się w codziennym życiu

4)Te ustawienia telefonu musisz zmienić! Dzięki nim twój smartfon będzie działać szybciej

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij