×

Ustawiła w kuchni kartony, które chciała wyrzucić w kształcie litery L. Powód okazał się znakomity!

Są dwie rzeczy, które my w Popularne.pl naprawdę lubimy: szczęśliwe dzieci i projekty DIY, które są tak wspaniałe, że musimy zatrzymać się na chwilę i po prostu popatrzeć. Projekt, który zobaczysz za chwilę ma obie cechy!

Córka Rodessy Villnueva’ej uwielbia bawić się w udawanie i jak wszystkie małe dzieci, potrzebuje dużo kreatywnej stymulacji dla swojego rosnącego ciała i umysłu. Dlatego jej mama zdecydowała, że najlepszą rzeczą, która w tym pomoże będzie klasyczna zabawa w kuchnię. Ale nie kupiła potrzebnych zabawek. Miała o wiele lepszy pomysł.

Rodessa postanowiła wykorzystać kartonowe pudełka, które miała w swoim domu. Odpowiednio je ułożyła, pocięła, posklejała i stworzyła z nich bajeczną mini kuchnię, która sprawia, że niektórzy dorośli stają się zazdrośni!

Projekt tej mamy zainspirował rodziców z całego świata, aby spróbować własnych sił w tworzeniu unikalnych projektów DIY dla swoich dzieci. Dzięki temu mogą zaoszczędzić pieniądze, wykorzystać rzeczy, które nadawały się tylko na śmietnik, a nawet zachęcić swoje dzieci do kreatywności.

Rodessa rozpoczęła od ułożenia konstrukcji i zaprojektowania podstawowego układu kuchni. Zaznaczyła również miejsca, w których wycięła drzwi do szafek oraz miejsce na kuchenkę i lodówkę.

kuchnia-z-pudelek-dla-dziecka (1)

Rodessa ledwie zaczęła, a jej córka już była zadowolona z projektu. Mama jednak chciała przygotować dla swojego maleństwa coś wyjątkowego!

kuchnia-z-pudelek-dla-dziecka (2)

Kiedy wszystko zostało ułożone i wycięte, kuchnia została pomalowana. Stała się jasna i wesoła. Blaty zostały utworzone przy pomocy warstwy plastiku.

kuchnia-z-pudelek-dla-dziecka (3)

Dziewczynka miała już sporo zabawek kuchennych, dlatego Rodessa wykorzystała je do dekoracji kuchni. Dodała również ładne okno nad zlewem wraz z malowniczym widokiem!

kuchnia-z-pudelek-dla-dziecka (4)

Mama nie szczędziła szczegółów. Na przykład pokrętła na piecu, powstały przy użyciu pokrywek ze słoika, które zostały odpowiednio pomalowane.

kuchnia-z-pudelek-dla-dziecka (5)

Umywalka wykonana jest z formy do pieczenia, a bateria jest starą pompką z butelki na mydło w płynie.

Jeśli chodzi o wykorzystanie starych, niepotrzebnych przedmiotów, to są to jedne z najbardziej kreatywnych zastosowań, jakie kiedykolwiek widziałam!

kuchnia-z-pudelek-dla-dziecka (6)

Stworzyła także to słodkie menu za pomocą kredy na czarnej planszy. Teraz kuchnia może pełnić także rolę zabawkowej restauracji.

kuchnia-z-pudelek-dla-dziecka (7)

Wydaje się, że jej córka jest zachwycona swoją nową kuchnią. Ba! Jestem tego pewna!

kuchnia-z-pudelek-dla-dziecka (8)

Jest to oczywiście naprawdę rozbudowany projekt DIY, ale okazuje się, że można stworzyć wspaniałe miejsce zabaw dla dzieci, nie wydając dużo pieniędzy i ponownie wykorzystać rzeczy, które chcieliśmy w końcu wyrzucić.

Podziel się tym projektem ze swoimi przyjaciółmi, którzy mają małe dzieci i zainspiruj ich do działania!

Może Cię zainteresować

zamknij