×

Nigdy nie ładuj telefonu w aucie! W ten sposób możesz poważnie uszkodzić urządzenie

Nie od dziś wiemy, że smartphone’y stały się integralną częścią naszego życia codziennego. To dzięki nim komunikujemy się z bliskimi, ale także sprawdzamy mapy, słuchamy muzyki czy wykonujemy przelewy bankowe. Telefony mają kilka wad, a jedną z nich jest szybkość wyładowania baterii – w takich chwilach natychmiast sięgamy po tradycyjną ładowarkę lub, gdy jesteśmy w podróży, po ładowarkę samochodową. Okazuje się, że ta druga może być bardzo niebezpieczna dla naszego telefonu.

Dlaczego nie warto ładować telefonu w aucie?

Jeśli wiesz, ze w danej chwili nie potrzebujesz skorzystać ze smartphone’a i za niedługo będziesz mógł naładować telefon zwykłą ładowarką, lepiej wstrzymaj się z użyciem ładowania samochodowego. Mimo tego, że użycie wejścia USB w samochodzie wydaje się nieszkodliwe, po częstszym używaniu takiej ładowarki, można zauważyć co dzieje się z naszym telefonem.

Charging the Pixel

Przede wszystkim port USB dostarcza znacznie mniej prądu niż potrzebuje Twój telefon, dlatego, też telefon będzie ładował się wolniej, a także może dojść do zablokowania urządzenia lub całkowitego wyładowania telefonu. Wszystko przez to, że smartphone zużywa więcej energii niż dostarcza ładowarka samochodowa.

amazon.com

Oprócz tego, że telefon ładuje się bardzo wolno, pewnie zauważyłeś, że urządzenie szybko się nagrzewa. Jeśli tak się dzieje, nie lekceważ tego i natychmiast odłącz telefon od ładowania. Dzieję się tak, ponieważ ładowarka może być uszkodzona lub nieprawidłowo działać, a to z kolei powoduje niespójne zasilanie urządzenia. W ostateczności może dojść do nagłych skoków napięcia, które powodują przegrzanie, uszkodzenie wewnętrznych komponentów i (w rzadszych przypadkach) zniszczenie smartphone’a.

Jeśli możesz lepiej jeśli poczekasz z naładowaniem do momentu jak będziesz mógł skorzystać z tradycyjnej ładowarki dołączonej do zestawu lub spróbuj podładować urządzenie sprawdzonym powerbankiem.

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij