×

10 pomysłów na niecodzienne wykorzystanie lakieru. Nie służy jedynie do malowania paznokci

Dla wielu kobiet malowanie paznokci to przyjemny i łatwy sposób, by podarować sobie chwilę relaksu i zadbać o siebie.

Wszystkie panie mają prawdopodobnie w swoim kosmetycznym arsenale niezliczoną ilość kolorów. Jednak niektórych z nich nie używamy, a inne po prostu tracą swoje właściwości i nie nadają się do nałożenia na paznokcie.

Nic straconego! Mamy dla was 10 sposobów, które pomogą wam wykorzystać lakier do paznokci inaczej, niż robicie to zazwyczaj. Być może ten jaskrawy kolor, którego nie używasz, zaraz znajdzie swoje zastosowanie.

1. Wodoodporne zapałki

Pewnie nigdy byście nie wpadli na to, że wyjazd na łono natury może iść w parze z lakierem do paznokci. Zapałki nie nadają się do użycia po zmoczeniu, więc nałożenie lakieru wydaje się doskonałym pomysłem, by je przed tym chronić. Lakier również się pali, ale możesz go zdrapać przed odpaleniem zapałek i gotowe.

2. Dokręcanie śrubek

Gdy śrubokręt zawodzi lub po prostu nie masz go pod ręką, a chcesz dokręcić śrubę, lakier wydaje się odpowiednią opcją. Nanieś go odrobinę na powierzchnię, a zapobiegnie ruchom śrubki i sprawi, że nie będzie się odkręcać.

3. Lśniąca biżuteria

Każda z nas ma ulubioną biżuterię, jednak z czasem metale niskiej jakości się ścierają i mogą zostawiać brzydkie plamy na skórze. Za pomocą lakieru ulubiony pierścionek będzie lśnić jak nowy, a otoczka sprawi, że nie będziesz się martwić brzydkimi plamami.

4. Napraw rozerwaną sznurówkę

Nic tak nie irytuje jak porozdzielana końcówka sznurówek. Jednak z łatwością się z tym uporasz. Wystarczy zanurzyć końcówkę w lakierze lub po prostu nanieś go na sznurówkę i pozostaw do wyschnięcia. Po kilku minutach odzyskasz upragniony aglet.

5. Zorganizuj klucze

Kolorowe lakiery doskonale nadają się do zaznaczania kluczy. Teraz już bez problemu wybierzesz odpowiedni klucz do zamka.

6. Nawlecz nić

Nawlekanie nici to czasem skomplikowana sprawa. Końcówka się rozdwaja i nijak nie możemy trafić w mikroskopijny otwór w igle. Nałożenie odrobiny lakieru na końcówkę znacznie ułatwi ci sprawę. Końcówka nici stanie się sztywniejsza, przez co z łatwością przeciągniesz ją przez igłę.

7. Napraw małe zniszczenia

Lakier to paznokci to nic innego jak emalia. Przy jego pomocy możesz też naprawić drobne uszkodzenia. Odpryskujący lakier, zarysowania czy plamy z łatwością zamalujesz lakierem w tym samym kolorze.

8. Zabezpieczanie etykiety

Etykiety na opakowaniach mogą się wycierać co po jakimś czasie znacznie utrudnia ich odczytanie. Jeśli zależy nam na utrzymaniu opisu produktu, warto zabezpieczyć tusz lakierem do paznokci.

9. Rozdarte rajstopy

Każda pani z pewnością doceni ten trik. Gdy przytrafi nam się oczko na rajstopach, odrobina lakieru sprawi, że nie będą rozdzierać się jeszcze dalej. Bezbarwny lub w dopasowanym kolorze subtelnie zamaskuje dziurę.

10. Udekoruj!

Lakier służy do ozdabiania głównie paznokci, jednak nie ograniczajmy się! Jest trwały więc możesz nim przyozdobić co tylko zachcesz.

Może Cię zainteresować

zamknij