×

Ona namoczyła puste puszki po karmie dla psa w wodzie. To, co zrobiła z nimi później jest wspaniałe!

Jeśli mam do czegoś słabość, to na pierwszym miejscu są wszelkiego rodzaju dekoracje. Jednak biorąc pod uwagę ich ceny, rzadko kiedy mogę pozwolić sobie na zakup tego co znajdę. Ale znalazłam na to sposób.

Coraz częściej szukam w Internecie kreatywnych pomysłów na tworzenie takich rzeczy własnymi siłami. I dlatego trafiłam na ten niesamowity poradnik!

Jest to bardzo prosty i tani przykład rzemiosła, które robi ogromne wrażenie. Aby nadać swojemu domowi odrobinę charakteru, wystarczy, że pozbierasz kilka puszek po karmie dla psa, użyjesz trochę farby i kawałek sznurka. No, jeszcze potrzebna Ci będzie wiertarka, ale ją pożyczysz choćby od sąsiada.

Wynik końcowy jest wspaniały – świecący akcent, który zdecydowanie polecam!

Zamiast wyrzucać stare puszki po karmie dla swojego psa, blogerka Kate postanowiła użyć odrobinę kreatywności. Zaczęła od namoczenia puszek w bardzo gorącej wodzie z mydłem.

1

Po wyszorowaniu ich zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz pozostawiła je na noc, aby dokładnie wyschły.

2

Następnego dnia wzięła suche puszki i przygotowała wiertarkę.

3

Założyła rękawice i w losowych miejscach wywierciła otwory. Zasugerowała, że mogą one mieć różne kształty i wielkości.

4

Gdy wszystkie puszki były nawiercone, wzięła farby i pomalowała je na różne kolory. Użyła farb lateksowych ponieważ lubi rustykalny wygląd, jednak farba w sprayu też spełni swoją rolę.

5

Po malowaniu i wyschnięciu farby, wzięła pędzel i zaczęła malować własne wzory. Tematyka była dowolna, kształty nie musiały być idealne. Gdy skończyła, spryskała puszki lakierem w spray’u.

6

Kolejnym krokiem było przymocowanie uchwytów. Aby jeszcze bardziej zaakcentować ich rustykalny klimat, użyła lekko zardzewiałego drutu.

7

Założyła rękawice, nawierciła dziurki w miejscach, których przymocowany miał zostać drut i za pomocą obcążków przymocowała uchwyty.

8

Po dodaniu kilku ostatnich poprawek do puszek, skończyła.

9

Lampiony wyglądały pięknie, ale czegoś jeszcze im brakowało…

10

Światła! Włożyć do puszek można każdy rodzaj świeczki (oczywiście w odpowiednim rozmiarze). Trzeba tylko pamiętać, że z ogniem nie ma żartów i należy stawiać lampiony w odpowiednim miejscu.

11

Lekki blask staromodnych lampionów jest idealny na letni wieczór na tarasie, nie sądzisz? Są tak szybkie w przygotowaniu, że nie mogę doczekać się, aż sama takie przygotuję!

12

Może Cię zainteresować

zamknij