×

3 najlepsze miejsca w samolocie dla dzieci. Stewardessa zdradza, gdzie najlepiej usiąść ze swoją pociechą

Obecnie coraz więcej rodziców decyduje się na podróże samolotem z dziećmi. I nie chodzi tylko o maluchy w wieku przedszkolnym. Na pokład zabierane są także niemowlęta.

Rady stewardessy

Latanie samolotem z pociechami nie jest prostą sprawą. Dzieci źle znoszą zmiany ciśnienia w kabinie, nie potrafią kilka godzin usiedzieć w jednym miejscu, dość szybko się nudzą, a na wszelkie niedogodności reagują płaczem. Pewna stewardessa z linii lotniczych Virgin Atlantic, na łamach brytyjskiego dziennika, poinstruowała rodziców jakie są według niej 3 najlepsze miejsca dla dzieci w samolocie. Kobieta w swoim zawodzie pracuje już kilka lat i przez ten czas obserwowała jak maluchy (w różnym wieku) zachowują się w powietrzu.

Paul Hanaoka/unsplash

Gdzie najlepiej usiąść z pociechą w samolocie?

1. Przy ściance działowej

Jeśli wybierasz się w podróż z niemowlakiem, to warto zarezerwować miejsca przy ściance działowej. Do niej montowane jest przenośne łóżeczko (bassinet), w którym pociecha może spokojnie przespać lot. Zyskają również na tym rodzice, gdyż będą mieli więcej przestrzeni na nogi. Łóżeczka dostępne są z reguły na lotach długodystansowych.

pinterest

2. Nieopodal toalety

Wędrówki z dziećmi do WC są nieodłącznym elementem każdej podróży. Dlatego warto wykupić miejsca blisko toalety, aby za każdym razem nie przemierzać samolotowych korytarzy.

pinterest

3. Przy oknie

Chyba każde dziecko uwielbia podziwiać widoki. Miasta, góry czy morza widziane z dużej wysokości będą dla maluchów niezwykle atrakcyjne.

Hanson Lu/unsplash

Spacer po korytarzu

Jeśli Twoje dziecko jest bardzo ruchliwe, niespokojne i często zdarza mu się ronić łzy, to zdecyduj się na lot odbywający się w ciągu dnia. Dzięki temu nie będziesz się stresować, że maluch swoim płaczem obudzi wszystkich pasażerów w kabinie. 😉 Natomiast jeśli zauważysz, że pociecha bardzo się wierci i zaczyna marudzić, to chwyć ją za rękę i wyrusz z nią na spacer po korytarzu (oczywiście po zakończeniu serwisu). Taka mała zmiana powinna uspokoić dziecko.

pinterest

Patenty na zatkane uszy

Największym problemem podczas lotów są zmiany ciśnienia, które powodują, że uszy bolą i zatykają się. W takiej sytuacji większość dzieci reaguje płaczem. Jak sobie poradzić z tym problemem? Przed wzbiciem się w przestworza upewnij się, że dziecko wydmuchało nos. W trakcie startu i lądowania daj starszym dzieciom gumę do żucia lub cukierki do ssania. Pomaga także intensywne przełykanie śliny. Młodszym pociechom włóż do buzi smoczek lub zacznij je karmić butelką. Dobrym rozwiązaniem jest także rozpoczęcie karmienia piersią podczas lądowania i startu. Niemowlę z pewnością się uspokoi.

pinterest

Podróżujesz z dziećmi samolotem?

Nie każdy chce wąchać Twoje stopy, czyli samolotowy savoir-vivre. 13 zasad, które ułatwią każdą podróż

genialne
Źródła: www.mirror.co.uk

Może Cię zainteresować

zamknij