×

1 kropla tego i zwykłej wody pozbawi Cię bólu głowy i depresji. Genialne i naturalne rozwiązanie!

W większości gospodarstw domowych możemy spotkać ususzoną lawendę, która ozdabia kuchnię lub wisi w szafie, gdzie neutralizuje nieprzyjemny zapach i walczy tym samym z molami. Chociaż jest to z pewnością bardzo przydatne, niewiele osób zdaje sobie sprawę, że lawenda ma także zupełnie inne właściwości.

Badania pokazują, że te fioletowe kwiaty mają wszechstronne działania. W stanie Floryda naukowcy odkryli, że lawenda uspokaja i zmniejsza lęki. Poprzez przeprowadzone testy kliniczne udało się ustalić, że przed operacją aromaterapia z lawendą działa lepiej niż masaż lub sen. Ale to nie wszystko. Okazuje się, że ta magiczna roślina może o wiele więcej. Redukuje depresję, bezsenność i różne rodzaje bólu. Ponadto pomaga w koncentracji. Leki z zawartością lawendy mogą stosować nawet osoby z zaburzeniami przewodu pokarmowego i dróg żółciowych.

1

Aby móc cieszyć się z właściwości, jakie daje lawenda, możesz wykorzystać ją do masażu lub inhalacji. Ale idealnie sprawdzi się także jako lemoniada.

Oto prosty przepis na jej przygotowanie:

Składniki:

– 1,5 litra wody

– 100 g miodu (najlepiej o niskiej lepkości)

– 3 cytryny

– 1 kropla olejku lawendowego

– gałązka lawendy do dekoracji

Wyciśnij sok z cytryn. Do dużego dzbanka wlej wodę, dodaj kroplę olejku lawendowego i sok z cytryn. Teraz czas na miód. Wszystko dokładnie wymieszaj.

Możesz dodać więcej miodu – wszystko w zależności od preferencji. Udekoruj swój napój suszonymi lub świeżymi gałązkami lawendy.

2

Jeśli zaintrygował Cię przepis, podziel się nim ze swoimi przyjaciółmi!

Może Cię zainteresować

zamknij