×

Brazylijczyk zbiera stare opony i przerabia je na legowiska dla zwierząt. Praktyczny recykling

Stare i zużyte opony można znaleźć porzucone na śmietnikach lub w lesie, co jest bardzo nieekologiczną praktyką. Pewien młody Brazylijczyk znalazł na to rozwiązanie i rozprawił się ze szpecącymi krajobraz oponami.

opony
pinterest

Ulica źródłem inspiracji

Amarildo Silva pochodzi z miasta Campinas. Spacerując ulicami swojego miasta zauważył, że wiele bezpańskich psów zaczęło wykorzystywać opony jako swoje legowiska. To zainspirowało go do działania.

mężczyzna
pinterest

Psy w swoim legowisku

psy
caominhas_pets/Instagram

Personalizowane legowiska

Mężczyzna zaczął zbierać opony, które zalegały na poboczach ulic czy śmietnikach. Składał je na swoim własnym podwórku i stopniowo przerabiał na kolorowe legowiska dla psów i kotów. Metamorfoza starej i brudnej opony wymaga sporo pracy. Najpierw należy ją dokładnie wyczyścić. Następnie Amarildo Silva przecina ją na pół, maluje farbą, a do środka wkłada materac. Na niektórych z nich, zgodnie z życzeniem właścicieli, wypisuje imię zwierzaka.

mężczyzna
pinterest

Pies w niebieskim legowisku

pies
caominhas_pets/Instagram

Kot znalazł wygodne posłanie

kot
caominhas_pets/Instagram

Od legowisk do kwietników

Legowiska zaczęły jak tak dobrze sprzedawać, że Brazylijczyk zaczął wykonywać z opon także kwietniki. Trzeba przyznać, że cały projekt jest niezwykle pomysłowy. Taki recykling ma pozytywny wpływ na środowisko, a Amarildo Silva znalazł sposób na to, jak połączyć swoją pasję do pracy twórczej z chęcią pomagania.

legowisko
caominhas_pets/Instagram

Kolorowe kwietniki

opony
amarildo_silva2/Instagram

Co sądzisz o takim recyklingu opon?

Źródła: www.intelligentliving.co

Może Cię zainteresować

zamknij