×
Wirtualna Polska

Uratuj zafarbowane ubrania, dodając liście laurowe do prania

Czy zdarzyło Ci się do jasnego prania wrzucić kolorową rzecz, która pofarbowała wszystkie białe ubrania? A może Twój partner chciał zrobić Ci niespodziankę robiąc pranie i przez przypadek wrzucił swoje czerwone skarpetki razem z Twoją ulubioną jasną sukienką?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pewnie myślisz, że jedynym wyjściem jest wyrzucenie pofarbowanych ubrań i kupienie nowych. Nic bardziej mylnego! Dzięki temu prostemu trikowi możesz uratować swoje ubrania! Jedyne czego potrzebujesz to… liście laurowe!

Zobacz także: Dlaczego warto kupować białe ręczniki? Hotele stosują się do tych rad

Pofarbowane ubrania – Jak przywrócić biel?

<a href=pixabay.com">

pixabay.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Krok 1: Do dużego garnka wlej wodę, dodaj garść liści laurowych i zagotuj całość. Kiedy woda dojdzie do wrzenia, wyłącz kuchenkę i pozostaw wodę w garnku do lekkiego przestudzenia.

Krok 2: Do wystudzonej wody włóż pofarbowane ubrania. Zostaw je na 3-4 godziny.

Krok 3: Dokładnie wyciśnij wodę z ubrań i włóż je do pralki. Upierz ciuchy, przy użyciu proszku do białego materiału.

<a href=pixabay.com">

pixabay.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Krok 4: Wyciągnij pranie z pralki i ponownie namocz ubrania – tym razem w ciepłej wodzie, w której należy rozpuścić pięć opakowań proszku do pieczenia oraz około 4-5 łyżeczek sody oczyszczonej. Ponownie odczekaj 3-4 godziny i wypłucz pranie. Wysusz je i ciesz się śnieżnobiałymi ubraniami!

Zdarzyło Ci się zafarbować białe ciuchy np. czerwoną skarpetką? Znałaś ten sposób aby uratować pofarbowane ubrania? Jeśli nie koniecznie o nim pamiętaj! Może Ci się przydać przy kolejnej wpadce z praniem!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować