×

14 dziwnych zastosowań dla płynu do płukania ust, które naprawdę działają!

Płyn do płukania ust pomaga wyeliminować bakterie oraz odświeża oddech. Podobnie jak krem Vicks czy wazelina, płyn do płukania Listerine, możesz użyć nie tylko do zadbania o higienę jamy ustnej, a również zastosować go do pozbycia się pcheł z sierści domowego zwierzaka lub w walce z grzybicą stóp! Te 14 zastosowań płynu Listerine z pewnością Cię zaskoczą!

#1 Wyczyść toaletę

Nie myśl sobie, że spuszczasz z wodą swoje pieniądze! Płyn do płukania ust jest dobry do wyczyszczenia i odświeżenia toalety. Wlej niewielką ilość płynu do muszli klozetowej, a następnie wyszoruj jej wnętrze, szczotką do czyszczenia toalet. Płyn sprawi, że toaleta będzie błyszczeć.

#2 Przestań się drapać

Nie możesz przestać się drapać po ugryzieniu komarów? Swędzenie i pieczenie może być bardzo uciążliwe, ale dzięki Listerine możesz szybko rozwiązać ten problem! Weź płatek kosmetyczny i nasącz go płynem do płukania. Przyłóż wacik do swędzącego miejsca i pozostaw na kilka sekund. Po chwili poczujesz jak swędzenie ustępuje.

#3 Pozbądź się grzybicy

Jeśli cierpisz z powodu uporczywej grzybicy stóp, spróbuj kąpieli w płynie Listerine. Do miski z ciepłą wodą wlej płyn i namocz stopy przez około 30 minut. Jeśli infekcja jest uporczywa, możesz dodać odrobinę białego octu.

#4 Wetrzyj go w pachy

Jeśli skończył Ci się dezodorant i zapomniałaś kupić nowy wystarczy, że weźmiesz płyn Listerine. Okazuje się, że skutecznie likwiduje on nieprzyjemny zapach spod pachy. Nasącz wacik kosmetyczny płynem do płukania i przetrzyj swoje pachy.

#5 Pożegnaj się z łupieżem

Z płynem do płukania jest to możliwe! Mało osób myśli o tym, aby użyć płynu Listerine do zaaplikowania na skórę swojej głowy, jednak okazuje się, że faktycznie ten sposób pomaga w walce z łupieżem. Wmasuj płyn Listerine w skórę głowy i owiń włosy ręcznikiem. Odczekaj kilka minut i umyj głowę. Po kilku aplikacjach po łupieżu nie powinno być śladu.

#6 Użyj go na swoją twarz

Twoja twarz będzie czystsza niż kiedykolwiek mógłbyś to sobie wyobrazić! Nanieś odrobinę płynu na wacik kosmetyczny, a następnie delikatnie przetrzyj skórę twarzy. Ze względu na właściwości antyseptyczne można nim zwalczać pryszcze i trądzik! Pamiętaj jednak żeby zachować ostrożność, wcześniej sprawdź na niewielkim fragmencie skóry czy nie następuje reakcja alergiczna. Pamiętaj że płyn może nadto wysuszyć Twoją skórę.

#7 Pomóż swojemu pupilowi

Nie wydawaj ogromnej sumy pieniędzy na specjalistyczne środki do walki z pchłami. Wypróbuj mieszankę Listerine z szamponem dla Twojego zwierzaka lub rozcieńcz płyn do płukania ust z wodą. Następnie przelej miksturę do butelki ze spryskiwaczem i nanieś środek na sierść pupila.

#8 Wyczyść ekran telewizora

Spryskaj odrobinę płynu do płukania jamy ustnej na ekran telewizora lub monitora, a następnie przy pomocy miękkiej szmatki, zetrzyj kurz i brud. Dzięki tej metodzie pozbędziesz się nie tylko kurzu, ale również odcisków palców i tłustych plam.

#9 Wrzuć ręcznik papierowy nasączony płynem do kosza

Nikt nie lubi, gdy jego śmieci zaczynają śmierdzieć. Najgorzej, gdy w worku na śmieci znajduje się mało odpadków, lecz uporczywy zapach nie pozwala dłużej na przechowywanie śmieci w domu. Jeśli chcesz rozwiązać ten problem, nasącz ręcznik papierowy płynem do płukania i wrzuć go na dno swojego śmietnika. Skutecznie zlikwidujesz nieprzyjemny zapach.

#10 Zwalcz kleszcze

Na wiosnę i w lecie, kleszcze są dużym problemem. Jeśli chcesz pozbyć się insekta, zamocz wacik do czyszczenia uszu w płynie do płukania ust, a następnie na kilka sekund umieść go na główce kleszcza. Insekt powinien odpuścić, a ty wtedy łatwo go usuniesz.

#11 Zapobiegaj rozprzestrzenianiu się wszy

Produkty do walki z wszami są naprawdę drogie, dlatego warto zastosować domowy sposób na insekty. Namocz włosy w płynie, a następnie przykryj je ręcznikiem lub czepkiem. Pozostaw płyn na dwie godziny, a następnie spłucz włosy letnią wodą.

#12 Wyczyść swoją szczoteczkę do zębów

Listerine radzi sobie z zarazkami w jamie ustnej, dlatego też możesz posłużyć się nim do usunięcia bakterii ze swojej szczoteczki do zębów. Do szklanki nalej płyn i namocz szczoteczkę.

#13 Zachowaj cięte kwiaty na dłużej

Zmieszaj 2 łyżeczki płynu do płukania ust z około 3,5 l wody. Włożenie kwiatów do takiej mieszanki sprawi, że będą dłużej świeże i piękne.

#14 Wylecz siniaki

Płyn do płukania skutecznie przyspieszy leczenie siniaków. Weź schłodzony płyn do płukania jamy ustnej i namocz nim wacik kosmetyczny. Następnie przyłóż go do posiniaczonego obszaru. Ta metoda sprawi, że krew zacznie płynąć szybciej, a siniak zacznie szybciej znikać.

Które z tych zastosowań płynu do płukania zaskoczyły Cię najbardziej?

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.